ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Косівській кераміці присвятили наукову конференцію в Коломиї

Минулого тижня з метою збереження традицій та популяризації гончарства відомих осередків Гуцульщини та Покуття Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття (м. Коломия) організував наукову конференцію «Стан традиційної народної кераміки Гуцульщини та Покуття: досягнення та проблеми».


Учасники наукового зібрання відзначили дві історичні для культури України події. Перша – внесення у 2019 році традиції Косівської мальованої кераміки до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Згодом, у червні 2022 року, спадщина Косівської мальованої кераміки стала вагомою частиною загальноєвропейського культурного надбання завдяки наданню Національному музею статусу партнера культурного маршруту Європейський шлях кераміки.Знаковою стала також участь співробітників цього музею у Другій генеральній асамблеї, що відбулася цього вересня у м. Фаенці (Італія) з нагоди 7-ого Міжнародного фестивалю та ярмарки кераміки. У жовтні Національний музей презентував виставку кераміки косівських митців у місті Кошиці (Словаччина) в рамках проведення XІ Щорічного форуму Європейської стратегії «Сталий і безпечний Дунайський регіон».


Визнання унікальності косівської кераміки на міжнародному рівні спонукає до подальшої праці, спрямованої на розв’язання нагальних для галузі кераміки проблем, які й обговорили учасники круглого столу.


Зазначимо, що учасниками конференції стали й начальник управління культури обласної державної адміністрації Володимир Федорак та начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА Віталій Передерко.
Віталій Передерко зауважив, що попри війну в Україні треба думати про перспективи розвитку нашої культури, зокрема туристичного маршруту Ради Європи «Європейський шлях кераміки» на європейські ринки для того, щоб після Перемоги запрошувати іноземців-туристів на Прикарпаття і розказувати їм про цінність збереженої спадщини.Івано-Франківська ОДА


Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.