ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коршів замикає рік створенням ОТГ. ФОТО

Рік, що за пару днів блисне нам перед очима своїм хвостом, не був активним на громадські ініціативи в плані створення нових територіальних громад. Між одними селами йшли адмінторги, інші села вичікували (вичікують і досі). Жирну крапку на територіальних бродіннях у цьому році ставить Коршів. Великому за інфраструктурою селу, фактично містечкові, врешті вдалося згромадити довкола себе мешканців сіл Казанова, Лісок, Жукотина, Михалкова, Богородичина й заявити про створення ОТГ. 23 грудня тут відбудуться вибори голови новоствореної об’єднаної громади. Заявки на цю посаду подали три кандидати.Діючий на нинішній день сільський голова Михайло Пижук віддає булаву, – не балотується на голову. На наше питання "в лоб", чому не балотується, відповів ухильно, хоч і щиро: "Буде мені цього воза тручати! Шістнадцять років я тут головую, нехай тепер спробують інші, молодші...".

Чесно кажучи, трохи дивно чути від молодого ще, можна сказати – у розквіті сил, чоловіка з великим управлінським досвідом міркування про "молодших". Але йому видніше. Каже, що потрібні принципово нові підходи до роботи, нехай і без досвіду, який часом обтяжує і перекриває горизонт. Треба буде команді новоствореної ОТГ збудувати сприятливе бізнес-середовище для молоді, аби вона на втікала з села. Благо, за останній рік мінусова міграція молоді спинилася.

– Ці вибори будуть складними, сильно заполітизованими, – розмірковує Михайло Пижук. – Кожна партія хоче мати своє представництво в органах самоврядування. Однак, мушу визнати, як позитив, що в Коршеві всі політичні структури дійшли до порозуміння, тому у нас нема багато конкурентів на посаду голови ОТГ.Цілий рік у Коршеві проходили бродіння, складні переговори з сусідами – Лісною Слобідкою, Лісним Хлібичином, Черемховом, Раківчиком на тему об’єднання в Коршівську ОТГ згідно з Перспективним планом Кабміну. Та перемовини не дали для Коршева бажаних результатів, – перелічені села ведуть торги з Коломиєю на предмет об’єднання довкола міста. Взагалі, для сіл (і не тільки перелічених вище), які надто зволікають з об’єднанням, існують ризики посадки в останній вагон поїзда. А в останньому вагоні, як знаємо з досвіду, некомфортно: мало того, що вагоном колотить, так іще холодно взимку. Дохідливо кажучи, – всі зручні місця вже будуть зайняті (в тому числі кадрові).

Сьогодні Коршів упевнено сидить на коні. Тут багато зареєстрованих підприємців, десь шість серйозних підприємств, належним чином налагоджено обробку деревини, є свій автодор, пекарня тощо. Ментальна особливість Коршева у його поліконфесійності; десять релігійних громад сповідують свою істину, в їхньому числі кілька протестантських та ще така "екзотична", хоч і мізерна громада, як "покутники", офіційно "Слов’янська церква Святого Духа". "Покутники" – це такий відрубок греко-католицтва, дещо схожий за способом життя на російських старовірів.

Отже, з усього тут викладеного робимо висновок, що село Коршів завершує 2018 рік злагодженим акордом.

 АВТОР: Андрій МАЛАЩУК

ФОТО: Андрій КАНЯ

Читайте також: З ким і проти кого дружити: села Коломийщини на шляху до об’єднання в ОТГ

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!