ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Комісія надала висновок щодо смерті 5-річного прикарпатця через видалення зубів у клініці

У четвер, 11 квітня, клініко-експертна комісія департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА визнала неналежним надання медичної допомоги 5-річному Велесу Пашнику з Прикарпаття в приватній стоматологічній клініці Ori-Dent у Львові.

Виявилося, що стоматологиня Вікторія Карнаухова та анестезіологиня Ірина Пода не мали відповідної кваліфікації для лікування дітей. 

Під час операції з видалення молочних зубів під загальним знечуленням хлопчик впав у кому та через місяць помер в реанімації, не приходячи до тями.

Як розповів голова клініко-експертної комісії (КЕК), заступник директора департаменту Володимир Чорній, на засіданні комісії були присутні батько хлопчика, адвокати, представники закладів охорони здоров’я, а також стоматологиня та анестезіологиня приватної клініки – усі, хто був дотичний до трагедії. Заслухавши протокол надання медичної допомоги, висновок експерта, комісія встановила, що стоматологиня та анестезіологиня приватної клініки надавали медичну допомогу Велесу Пашнику, не маючи відповідної кваліфікації.

«Знайдені значні недоліки під час надання медичної допомоги Велесу. Основне те, що лікарі – анестезіолог і стоматолог – не мали відповідної кваліфікації, щоб надавати дитині таку допомогу. У них би мала бути дитяча стоматологія і дитяча анестезіологія, а була доросла стоматологія і доросла анестезіологія. Вони не мали спеціального сертифікату для лікування дітей», – розповів Володимир Чорній.

З його слів, рішення КЕК зараз технічно доопрацьовується і буде підписано найближчим часом. Висновок комісії береться до уваги під час розслідування кримінального провадження.

Батько хлопчика Віктор Пашник розповів, що на засіданні були стоматологиня Вікторія Карнаухова та анестезіологиня Ірина Пода, які проводили видалення молочних зубів Велесу під загальним знечуленням, директор клініки Роман Онисько не прийшов.

«Так легковажно віднестись до людського життя, до дитячого життя, як ці молоді лікарки… Чи це час такий, чи люди такі, чи освіта в них така… У них не було анестезіологічної медсестри, не було сертифікатів на роботу з дітьми, у лікаря-стоматолога не було ліцензії на дитячу стоматологію та хірургічної ліцензії, бо це вже хірургія під анестезією», – каже Віктор Пашник.

Що відомо

Сім’я хлопчика добре знана в Коломиї: мама Мар’яна Вахняк – відома скульпторка, член Національної спілки художників України. Батько – Віктор Пашник, талановитий кобзар, його неймовірна гра і спів часто любували коломиян. 

Понад місяць маленький Велес Пашник пробув у глибокій комі, в яку впав після видалення молочних зубів під загальною анестезією. На жаль, хлопчик так і не вийшов з коми.

Велесу Пашнику видаляли два молочних зуба під загальною анестезією в стоматологічній клініці “Ori-Dent” у Львові. Після цього він впав у кому. Йому діагностували смерть мозку.

17 грудня 2023 року за цим фактом було розпочато кримінальне провадження.