ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Команда з Коломиї повернулася з Всеукраїнського турніру юних інформатиків. ФОТО

З 18 по 22 листопада у Кривому Розі відбувся фінальний етап ХVІІІ Всеукраїнського турніру юних інформатиків, у якому змагалися 17 команд з десяти областей України (Харків, Київ, Дніпро, Закарпатська обл., Хмельницький, Волинська обл., Житомир, Кривий Ріг, Донецьк).

 Коломию представляла команда «Kolomyika Dynamics», до складу якої увійшли учні Коломийського ліцею ім. М. Грушевського та Коломийського ліцею №1 ім. Василя Стефаника (Андрій Филипюк (капітан команди), Максим Михасюта та Іван Золотарьов), йдеться на сторінці Інформаційно-методичного центру управління освіти Коломийської міської ради.

- Розкажіть про турнір. З яких етапів він складався? Який з них найважчий і чому?

Іван Золотарьов: Турнір складається з трьох етапів: розробка програмного забезпечення (домашнє завдання) та його захист, розробка примітивної гри за наданим технічним завданням за 5 годин і вирішення олімпіадних задач. Вочевидь, найоб’ємнішим і відповідно найважчим є перший етап. Він має найбільшу вагу в загальному оцінюванні, а його завдання треба виконувати впродовж тривалішого часу у порівнянні з двома іншими.

Андрій Филипюк: А ще у першому етапі потрібно за короткий час встигнути розказати все про великий проєкт та ще і його продемонструвати.

- Це вже другий Всеукраїнський турнір, у якому ви берете участь. Що для вас змінилось цього року?

Андрій Филипюк: Небагато, майже все те саме. Хіба що цього року зайняли 4 місце, і нам зовсім трішки не вистачило до третього.

Іван Золотарьов: Перше, що впало в очі, – це величезна різниця в завданнях. Вони значно ускладнились, проте це зробило турнір цікавішим. І звісно, місце проведення. Якщо минулого року все відбувалось у добре знайомому Івано-Франківську, то цього року ми їхали у зовсім нове для нас місто, до іншої частини України.

- Як вам Кривий Ріг?

Андрій Филипюк: Особисто мені сподобався: довге, просторе, динамічне місто, у якому багато цікавих закладів та парків - зелених зон для відпочинку мешканців.

Іван Золотарьов: Популярний серед місцевих жителів афоризм: «Кривий Ріг – місто, довжиною в життя» гарно описує всю його сутність. Кривий Ріг й буквально дуже довге місто: 85 км з півночі на південь. А в переносному значенні: його історія – історія розвитку одного з найбільших промислових центрів України, яка хоч і не є доволі тривалою, однак має безліч цікавинок та захопливих подій. Кривий Ріг є типовим пострадянським індустріальним простором, який водночас має певний урбаністичний шарм.

Своїми враженнями також поділилась Nina Ninna (керівник команди у фінальному етапі): «У таких турнірах важливим є не тільки організація самого турніру, а й дозвілля. Адже діти повинні не тільки працювати, а й гарно відпочивати. Для цього організатори зробили все можливе. Екскурсія містом була чудовою. Ми відвідали єдину в Україні 3D-відеогалерею Міського історико-краєзнавчого музею. Під найбільшим у світі квітковим годинником побудована галерея, де демонструють ролики про історію Кривого Рогу та самої України. Прогулялись кварталами Кривого Рогу (їх близько 200). Цікаво, що жителі міста не можуть сказати, де знаходиться той чи інший квартал».

Halyna Maksymiuk (тренер та керівник команди на обласному етапі): «Хочемо подякувати за підтримку компанію #SoftServe, IT-компаніюABillS та Андрія Гулая».