ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Коломийський природничо-математичний ліцей єдиний на Прикарпатті бере участь в проекті "Школа енергії 2.0"

Питання енергозбереження на сьогоднішній день є актуальним для кожного із нас. Глобальне потепління, зміна клімату та енергетична незалежність країни – пріоритетні завдання.

З метою покращення енергоефективності та енергозбереження в школах, підняття рівня обізнаності школярів, а також передача їм технічних знань щодо процесу енергоспоживання і поширення набутого досвіду в місцевій громаді і в інших навчальних закладах Асоціацією "Енергоефективні міста України" за підтримки проекту "Створення енергетичних агентств в Україні", що впроваджується компанією "Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ" за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини реалізується проект "Школа Енергії 2.0". В даному проекті беруть участь 15 шкіл з усієї України: Бердянська, Вінниці, Запоріжжя, Зміїва, Кам’янець-подільського, Коломиї, Конотопу, Краматорська, Львова, Рівного, смт Глибока, Херсону, Черкас.

Вже другий рік поспіль Коломийський НВК №9 "Школа-природничо-математичний ліцей", єдиний навчальний заклад від Івано-Франківської області,  є активним учасником даного проекту. Для того, щоб стати учасником проекту, враховувались наступні критерії: успішна робота на першому етапі проекту "Школа Енергії", наявність творчих і змістовних ідей для другої стадії, залучення менеджера з енергетичних питань у складі місцевої міської ради, можливість реалізації усіх запланованих заходів з енергетичного менеджменту у конкретній школі тощо. Проект триватиме з листопада 2016 по жовтень 2017 року.

У рамках проекту 7-8 грудня у Львові для вчителів з відібраних шкіл досвідчені тренери та технічні фахівці провели спеціальний тренінг. Під час тренінгу учасники опанували базові знання з енергетичного менеджменту, ознайомились із завданнями та заходами проекту, налагодили співпрацю із енергоменеджерами своїх міст та технічними експертами проекту, які також були присутні на цьому заході.

15-16 лютого у Львові для вчителів з відібраних шкіл досвідчені тренери провели спеціальний тренінг, метою якого було навчити учасників проекту організовувати та проводити Шкільні дні енергії, використовуючи сучасні підходи у залученні широкої громадськості.

Енергетична команда ліцеїстів 12М групи отримала методологію здійснення шкільного енергетичного менеджменту та доступ до програмного продукту і розпочала щоденний моніторинг показників енергоспоживання та внесення їх у програму. Також енергокоманда втілила ряд малобюджетних заходів, розроблених на попередньому етапі проекту, зокрема, встановила теплові екрани у класах, що за результатами моніторингу були найхолоднішими.

Досвід та навички щодо енергомоніторингу та енергоменеджменту, здобуті учасниками проекту в рамках технічного компоненту проекту, буде максимально поширено серед інших шкіл, органів місцевої влади, їхніх родин та друзів, а також  серед широкого загалу.Читайте також: “Учитель року-2017”: педагог з Коломиї змагалася у номінації “Початкові класи”