ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Коломийський музей писанки отримав у дарунок 10 писанок дніпровських майстринь. ФОТО

Писанки з минулого – дарунок дніпровських майстринь. Десять писанок, традиційних для колишнього Павлоградського повіту Катеринославської губернії початку ХХ ст., спеціально для Коломийського музею відтворили член НСМНМУ, викладач Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Юлія Датченко та її донька Любов – керівник тамтешнього гуртка писанкарства.

Давні експонати відтворено традиційною восковою технікою в 2012 р. на основі колекції, створеної 1905 р. на гіпсових формах задля безпечного транспортування для музею в Санкт-Петербурзі, де колекція міститься й сьогодні. На жаль, автентичні писанки із зазначеного регіону в Україні не збереглися, повідомляється на сайті музею.

Для писанок Катеринославщини характерні великі елементи орнаменту з чітким білим контуром і відсутність будь-яких дрібних деталей, а в кольоровій гамі переважають жовті й червоні барви. Власне, в цих традиціях і відтворено писанки для нашого музею. Для більшості з них притаманний повздовжній поділ поверхні яйця, на обох частинах якого симетрично написано чотири- або восьмипелюсткові "півонії" – одні з найпопулярніших орнаментальних елементів цього краю.

АВТОР: Оксана Ясінська

Читайте також: Музей писанки запрошує коломиян на майстер-клас з розписування писанок