ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломийські рятувальники проводять профілактичні бесіди щодо спалювання сухостою

Зважаючи на суху теплу погоду, яка вже тривалий період встановилася на території області, підвищується ризик виникнення випадків пожеж, частішають випадки пожеж в лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях.

Переважна більшість пожеж виникає на відкритих ділянках через неконтрольоване спалювання сміття, сухої трави на сільськогосподарських угіддях, уздовж доріг, повідомляє Коломийський МРВ УДСНС в області.

З метою попередження пожеж в екосистемах рятувальники проводять профілактичні бесіди з населенням.

Роз’яснюють елементарні правила пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт, відпочинку в лісі.

Пожежі сухої трави трапляються як на відкритій території, так і на приватних господарських ділянках. Причиною їх виникнення найчастіше є необережне поводження людей з вогнем або ж недолуге «хазяйнування» на обійстях.

Такі пожежі можуть призводити до суттєвого зниження ґрунтової родючості.

Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, заготовлену в лісі деревину. Через це знижуються захисні, водоохоронні й інші корисні властивості лісу, знищується флора і фауна. Окрім того, такі вогневі випадки становлять серйозну небезпеку для життя та здоров’я людини. Багаторічний аналіз підтверджує, що основними причинами виникнення лісових пожеж є людський фактор, грозові розряди, самозаймання торф`яної крихти і неконтрольоване спалювання сухої трави та залишків рослинності в умовах спекотної погоди. Як показує практика, легковажно залишені відпочиваючими непогашені вогнища, кинуті недопалки, призводять до того, що в першу чергу знищуються чималі площі зелених насаджень.

Вкрай небезпечними є і пожежі торфовищ. Зазвичай причинами такого лиха стає необережне поводження людей із вогнем або спалювання сухої трави та сміття.

Слід пам’ятати, що температура при пожежах торфу може сягати 1000 градусів за Цельсієм. Крім того, торф має здатність до горіння під час дощу. Ось чому різке зниження температури не допоможе припинити торф’яну пожежу чи зменшити її обсяги. Небезпечні такі пожежі раптовими проривами вогню з під землі, а також й тим, що неможливо визначити межі розповсюдження горіння. Адже ознаки торф’яної пожежі не завжди помітні на поверхні землі. Крім того, сам торф, вигоряючи із середини, утворює пустоти, в які може провалитися, як людина, так і транспорт. Отож будь-яке недбальство чи легковажність може стати поштовхом до розвитку ще однієї торф’яної пожежі і завдати значного клопоту не тільки рятувальникам. Під загрозою можуть опинитися не лише компоненти екосистеми, а й домівки людей, які межують із торф’яними полями.

З метою попередження пожеж в екосистемах рятувальниками Коломийського МРВ Управління ДСНС в Івано-Франківській області проводяться профілактичні бесіди з населенням. Роз’яснюються елементарні правила пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт, відпочинку в лісі.

Рятувальники закликають:

- не розпалюйте багаття у лісі в суху спекотну погоду;

- утримайтеся від пікніків, адже вони з дуже великою вірогідністю можуть призвести до трагічних наслідків;

- не заїжджайте безпосередньо в ліс на автомобілях чи мотоциклах;
- поясніть Вашим друзям і знайомим, дітям, що їхня необережність може стати причиною пожеж;

- не випалюйте суху траву та стерню, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх - це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.