ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломиянин Андрій Сочка підкорює європейські марафони

Як писало Дзеркало, нещодавно коломийський бігун Андрій Сочка з результатом  2 год. 49 хв підкорив Volkswagen Prague MARATHON у Празі.

Повернувшись з Праги, хлопець не зупинився на досягнутих результатах, а ще з більшою силою розпочав працювати над собою та готуватись до нових звершень. Андрій Сочка – юний бігун, який нещодавно підкорив марафон у Чехії, де пробіг дві години і 49 хвилин.

Серйозно займатися бігом Андрій розпочав у 2017-му році. Свій перший марафон пам’ятає, як сьогодні. Він відбувався у Вишгороді.

"Я не був тоді достатньо підготовлений до подолання дистанції. Мало що знав про біг, не розумів певні нюанси та робив відповідні помилки. Не ставив перед собою мету та вперше через незнання відчув марафонську стіну. Це коли не вистачає сил і ти біжиш, змушуючи себе закінчити забіг. У таких випадках найбільше запам’ятовуєш емоції, які відчуваєш після проходження дистанції", – пригадує хлопець.

За спиною у спортсмена чотири марафони у чотирьох містах. Це Вишгород, Мілан, Амстердам і Прага. Щодо організації – найбільше сподобався забіг у Голландії, де все було чітко організовано. А найскладнішим видалася Італія, оскільки на той час ще недостатньо був досвідчений.

Загалом марафонський забіг – дистанція в 42 кілометри, яку треба пробігти за певний період часу. Дорогою обов’язково можна побачити пункти медичного обслуговування та пункти з продуктами харчування.

До забігу хлопець готується від 16 до 20 тижнів, які супроводжуються тренуваннями: пробіжки, темпові та довгі тренування. Найважчим є період відновлення, тому обов’язково після марафону спортсмен два тижні відпочиває. На марафон завжди приїжджає з групою підтримки. Але, окрім цього, усю атмосферу створюють самі жителі міста, для яких біг став цілою культурою. "У нас в Україні біг ще недостатньо популярний, як у Європі".

Незважаючи на це, на марафонах завжди можна зустріти українців з бігових клубів інших міст. Це Львів, Чернівці, Київ та інші.

Окрім спорту, у повсякденному житті хлопець займається виготовленням віз та є активним учасником організації "Kolomyia Running Club" у нашому місті. Зараз Андрій розпочинає активно готуватися до наступного марафону, який відбудеться восени у Мюнхені.

"Поки що я ставлю собі за мету пробігти дистанцію за дві години і 35 хвилин", – зізнається бігун. А для того щоб розпочати бігати, Андрій насамперед радить знайти хорошу компанію та впродовж тижня бігати невеличку дистанцію. Звичайно, запрошує долучатися і до "Kolomyia Running Club", де окрім активного проведення часу можна познайомитись з цікавими людьми.

"Біг – це, в першу чергу, боротьба з собою. Але окрім цього після нього твій мозок починає працювати краще. Це свого роду наркоманія, після якої піднімається настрій. Звичайно, у хорошому сенсі цього слова", – стверджує Андрій.АВТОР: Соломія МАРДАРОВИЧ

Читайте також:  Близько 100 учасників відзначили першу річницю Runday Коломия. Фото