ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломиянам на замітку: як надається допомога на дітей під час карантину

З метою посилення соціального захисту сімей з дітьми за ініціативи Уряду з травня на час карантину та на один місяць після дати його відміни буде надаватися допомога для дітей (до 10 річного віку) фізичних осіб-підприємців, в розмірі прожиткового мінімуму: для дітей віком до 6 років – 1779 грн; для дітей віком від 6 до 10 років – 2218 грн.

Допомога призначається та виплачується на дітей фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників єдиного податку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця, нагадує пресслужба ОДА.

Допомога на дітей не надається батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» на зазначену дитину.

Надаватимуть допомогу управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання на підставі документів, надісланих поштою (через дистанційні скриньки управлінь) або за електронною формою (офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики, розділ «е-сервіси» чи за посиланням https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua. Також можна скористатися єдиним порталом державних послуг «Дія».

Для призначення допомоги на дітей заявник (один із батьків або опікун) подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву (за формою згідно з додатком Порядку, затвердженого постановою КМУ від 22 квітня 2020 р. № 329) із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку (у форматі IBAN, що містить 29 символів) та документи/відомості у паперовій або електронній формі:

У паперовій формі:

- копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

- довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

- копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронній формі:

- фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);

- фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

- фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. Відомості про прізвище, ім’я та по батькові заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

Допомога надається з місяця звернення на період карантину та на один місяць після дати його відміни і виплачується щомісяця за повний місяць.

Наразі для призначення допомоги на рівні Мінсоцполітики  доопрацьовується відповідне програмне забезпечення.

До теми: Допомога для сімей дітьми під час карантину: що треба знати коломиянам. ВІДЕО