ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломия отримала $18 000 на розвиток первинної медициниПредставники проекту «Підтримка охорони здоров’я» Агентства США з міжнародного розвитку USAID зустрілися з керівництвом Коломийської міської ради.


Це моніторинговий візит, адже Коломия стала переможцем проекту та отримала грант на розвиток первинної медицини 18 000 доларів, повідомили у міськраді.


Завдяки гранту протягом півроку колектив первинки отримує міжнародний супровід у створенні стратегічного та фінансового планування центру, системи управління якістю надання послуг та багато інших консультаційно-технічних послуг. Також, за словами в.о. головного лікаря коломийського центру ПМСД Марії Буртик, заплановано придбання обладнання для центру опрацювання дзвінків (call-центру). Проект триватиме до грудня 2019 року.З міським головою Ігорем Слюзаром фахівці USAID обговорили бачення наступних кроків медичної реформи уже наступної ланки - вторинної медицини та плани на перспективу у сфері охорони здоров’я Коломиї. Одним з ключових стало питання впливу довкілля та еколологічної ситуації в місті на здоров’я та характер захворюваності коломиян.


- Ми живемо у відносно чистому екологічно регіоні, але є речі, над якими потрібно працювати, - пояснив Ігор Слюзар. - Перше, про що дбають у цілому світі, - якість питної води. Ми взяли собі за мету ще у 2012 році зробити все, щоб нашу воду можна було пити просто з-під крана. І так, вода у Коломиї доброї якості. Для цього йдуть роботи із заміни на сучасну системи очищення води, без хлору, відновлення двох резервуварів чистої води та багато іншого. Зараз замінено понад 20 кілометрів водогону, йде повна реконструкція. Загалом заплановано замінити до 30 км мережі. 
Також, до прикладу, така проста річ, як рівень шуму в місті чи викиди СО2 впливає на якість життя і здоров’я мешканців. Ми робили відповідні дослідження у центральній частині міста. Виявилося, що в нас вони перевищують санітарно допустимі норми. Тому вирішили, що доцільним буде перекрити рух транспорту в середмісті. Для цього спочатку ремонтуємо об’їзні дороги.