ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Коломия голосувала за Порошенка, район - за Тимошенко

Поки триває відносне "міжтурове затишшя", є час уважніше подивитися, як голосувала в першому турі Коломия та Коломийщина.


Результати виборів по округу №88, до якого входить Коломия, частина Коломийського району (за винятком Отинії та 8-ми сіл цього кута) та Городенківський райони, ми вже публікували. Тепер до вашої уваги результати голосування окремо у місті Коломиї та Коломийському районі.


Отже, переможцем 1-го туру у Коломиї став Петро Порошенко. За нього проголосував 6341 виборець. На другому місці серед містян – колишній міністр оборони Анатолій Гриценко. Він зміг зібрати 5049 голосів. Замикає трійку лідерів Володимир Зеленський з 4125 голосами.


Юлія Тимошенко, яка стала переможцем і в окрузі, і в області, у Коломиї зайняла лише 4-те місце. За неї проголосувало 4059 коломиян. У топ-п’ятірку увійшов і Руслан Кошулинський, за якого віддали свої голоси 1626 містян. Ну й останнім, хто перетнув рубіж у 1000 голосів, став Ігор Смешко. У колишнього голови СБУ виявилося аж 1320 симпатиків.


Читайте також: Кандидати в президенти з Коломиї: скільки отримали голосів і як за них голосували у рідному місті?

Далі йде Олександр Шевченко, виходець із Коломиї та власник "Буковелю". За цього кандидата проголосувало 754 мешканці Коломиї.


Доволі високий результат у Коломиї отримав головний агітатор за "русскій мір" Юрій Бойко. Як виявилось, у Коломиї живе 641 особа, яка хоче дружити з Росією. Між іншим, найбільшу кількість голосів за Бойка було подано на дільницях, які розташовані у ЦНАПі на площі Привокзальній та у ФСК "Локомотив". Тобто найбільше коломийських прихильників "русского міра" живуть у військовому містечку.


Наступну сходинку нашого рейтингу зайняв Олег Ляшко із 610-ма голосами. Варто зазначити, що досить високий результат у нашому місті зібрав і інший колишній "регіонал" Олександр Вілкул. За нього проголосувало 187 виборців.


Цікаво, що діючий народний депутат від Коломиї Юрій Тимошенко у місті набрав 160 голосів. Ще один кандидат, який народився у Коломиї – Андрій Новак, зумів зібрати тільки 35.


Що стосується Коломийського району, точніше тієї його частини, яка входить до 88-го округу, то лідером 1-го туру стала Юлія Тимошенко. Вона єдиний кандидат, який зумів набрати більше 10-ти тисяч. Тож Юлія Тимошенко із 10534-ма голосами займає 1-ше місце у Коломийському районі. 2-ге місце зайняв діючий Президент Петро Порошенко. За нього проголосувало 6898 мешканців сіл Коломийщини. До речі, Петро Порошенко виграв тільки у 4-ох селах району – Шепарівцях, Воскресинцях, Княждворі та Марківці. У всіх інших селах на першому місці Юлія Тимошенко. Ну і на 3-му місці – Анатолій Гриценко, за якого проголосувало 6408 виборців.


Володимир Зеленський у Коломийському районі має 5981 симпатика. Далі йдуть Руслан Кошулинський з результатом 2540 голосів та Олег Ляшко, за якого віддали свої голоси 2375 виборців.


Коломияни Олександр Шевченко у районі набрав 781, а Юрій Тимошенко – 473 голосів.


Позиції колишніх регіоналів Юрія Бойка та Олександра Вілкула у районі набагато слабші, ніж у місті. Однак і в селах Коломийщини вони мають своїх прихильників. Так за Юрія Бойка у районі проголосувало 269 виборців. Найкращий результат він отримав у селі Іванівцях – тут за нього проголосувало 14 виборців. Також більше 10-ти голосів проросійський кандидат отримав у селах Лісна Слобідка, Велика Кам’янка, Княждвір, Корнич, Старий Гвіздець та у смт. Гвіздець.


Олександр Вілкул у районі набрав 108 голосів. Найбільшу кількість своїх прихильників він має у селах Замулинці, Нижній Вербіж, Сопів та Старий Гвіздець.


Віктор ФІТЬО


Ілюстрація: "Еспресо"