В ході засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку розглянули внесення змін до перспективного плану формування об'єднаних територіальних громад від Кабміну, передає Курс.
Як повідомив експерт з територіальної реформи в області Руслан Панасюк, перспективний план об'єдання територіальних громад на Франківщині, що його в липні минулого року затвердила обласна рада, розглянув Кабмін і повернув в область з пропозицією внести зміни.
Камбмін в цілому погодив 10 прикарпатських громад. І запропонував змінений перспективний план, в якому йдеться про 52 об'єднані громади. Зокрема, Ворохтянську громаду пропонують ввести до складу Яремчанської, як це й було раніше, оскільки вона була утворена шляхом виокремлення, а не об'єднання.
"Ми сьогодні розглядаємо пропозицію Кабміну. Облрада прийняла перспективний план, Кабмін розглянув і пропонує внести зміни до цього плану. Питання, чи ця пропозиція Кабміну збігається з бажанням громад. На сьогодні немає повного розуміння. Ми свідомі, що такого не знайдемо повністю ніколи, але маємо наблизитися – для цього треба трохи більше часу і трохи більше поспілкуватися з громадами, – уточнив суть питання заступник голови облради, куратор комісії Василь Гладій. – Отримали сьогодні пропозицію від держави і маємо визначитися – чи погодитися, чи напрацювати власні пропозиції. Зараз почався процес діалогу. Бачимо, що це питання треба проговорити з громадами".
Руслан Панасюк повідомив, що вже наступного тижня розпочнеться двотижневий об'їзд і зустрічі в районах області з представниками майбутніх об'єднаних громад.
Він підкреслив, що ті три громади, що сторені на Прикарпатті, мають достатнє фінансування власними коштами і заохочувальну допомогу від держави.
"Там не звільнена жодна людина, не закритий жоден ФАП, школа, дитсадок. Вони мають можливість закривати потреби освітніх і медичних закладів з власних надходжень і перевиконань,– повідомив Панасюк. – Так, Печеніженська громада отримала 9 млн грн дотації від держави. Разом із Верхнянською та Старобогородчанською об'єднані громади цьогоріч отримають всього 22 млн грн – на розвиток інфраструктури, ремонт доріг тощо. Це не буде, на жаль, постйно, кілька роікв, до 5 років, поки громади стають на ноги".
Голова комісії Остап Дзеса підкреслив, що натомість є багато питань з приводу того, як даватимуть собі раду невеликі об'єднані громади.
"Є проблеми з фінансуванням сьогодні, багато проблем ми замовчуємо. Нам, як політикам, не завжди вигідно ці речі озвучувати, бо ми всі весь час знаходимося в процесі виборів. Але коли йдеться про село, де 200 хат і в сільраді 6 чоловік адміністрації, в школі вчиться 30 дітей і є 15 вчителів, то ми мусимо цей вузол розрубати – пройти реформу, оптимізувати мережу закладів. Ми готові до об’єднання і треба опрацьовувати перспективний план, щоби знаходити компроміс між тим, що пропонує уряд, і тим, яка позиція на місцях", – підсумував Дзеса.
Депутатська комісія прийняла рішення внесення змін до перспективного плану об'єднання територіальних громад області відкласти на доопрацювання.
Читайте також:
Після об’єднання бюджет Печеніжинської громади зріс у 8 разів