ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Івано-Франківськгаз" подає до суду на боржників за доставку газу 

Сума боргу, судовий збір до - 2,1 тис. грн. та 10% від суми заборгованості. Такі витрати несуть боржники «Івано-Франківськгазу», справи яких були передані до суду. З початку року газорозподільна компанія надіслала 50 тис. досудових повідомлень, та подала 2,3 тис. позовів. Як свідчить статистика, понад 50% боржників, справи яких передають до суду, одразу сплачують за доставку газу.
Незалежно від суми заборгованості: чи це кілька сотень гривень, чи кілька тисяч гривень, споживачі, які кілька місяців не сплачують за доставку газу і не пишуть заяву на реструктуризацію боргу – мають усі шанси сплачувати за розподіл у судовому порядку, повідомляють на сторінці АТ "Івано-Франківськгаз".
Як зазначається, у цьому переконався мешканець Коломийського району, якому тепер треба сплатити не лише 1,6 тис. грн боргу, а й 2,1 тис. судового збору. Окрім того, доведеться сплатити ще 10% від боргу виконавчій службі. Якщо ж затягуватиме із виконанням рішенням суду – погашенням заборгованості, на боржника чекає заборона виїзду за кордон та обмеження керування автотранспортом.
Тож замість 1,6 тис. грн чоловік тепер має сплатити майже 3,9 тис. І таких стягнень боргу в судовому порядку, кажуть в «Івано-Франківськгазі», - чимало.
«Рекомендуємо не чекати судового рішення та сплачувати за доставку газу вчасно. Якщо споживач не може вчасно оплатити послуги газорозподільної компанії, він може написати заяву на реструктуризацію боргу. Проте ігнорувати борг та досудові попередження не радимо. Стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат», - говорить комерційний директор АТ "Івано-Франківськгаз" Віктор Кедик.
За словами комерційного директора, компанія вимушена застосовувати примусові методи стягнення заборгованості, при цьому не відключаючи клієнтів-боржників від газопостачання. Адже ці кошти вкрай необхідні для обслуговування газорозподільної системи та забезпечення безперебійного газопостачання в опалювальний сезон.