Доповідав по цьому питанню Любомир Бордун, керівник міського відділу освіти, представник “Самопомочі”. Він розповів, що працівникам шкіл заробітну плату підвищили за рахунок державного бюджету вже із 1 січня, а фінансування такого підняття вихователям садочків поклали на місцеві бюджети. І тому міська влада пропонує підняти працівникам садочків платню з квітня цього року, хоча зобов’язана це зробити тільки із вересня.
На цей виступ пана Бордуна різко відреагував Сергій Лосюк з “Батьківщини”. Він звинуватив керівника міського управління освіти у недобросовісному ставленні до своїх обов’язків.
Пан Лосюк каже, що підняти заробітню плату вихователям можна було вже із 1 січня, але Любомир Бордун знехтував своїми обов’язками і на засідання бюджетної комісії, на якому мали розглядати це питання, прийшов непідготовленим, без відповідних розрахунків, через що і не вдалося внести до бюджету потрібну на підвищення заробітних плат вже із 1 січня. Після цих слів почалися гучні аплодисменти від працівників дошкільної сфери, які були присутні на сесії.
Любомир Бордун ці слова заперечив. Він каже, що текст державного бюджету міська рада отримала вже у січні, тому підняти заробітну плату працівникам дошкільних закладів не було просто фізичної можливості. Він пропонував це зробити із лютого, але на це грошей у бюджеті немає. Найраніше, коли це можна буде зробити, – це квітень.
Після двох перепалок депутати таки проголосували про підвищення заробітної плати працівникам дошкільних закладів з 1 квітня 2017 року.
Вже пізніше, після сесії, депутат міськради Роман Крутко ("Самопоміч") у соцмережі назвав виступ Лосюка "заказухою, тому що управління освіти відмовилося від вікон та дверей, які робить фірма Лосюка".
[caption id="attachment_43811" align="alignnone" width="481"]

"Дзеркало Коломиї" звернулося до двох депутатів, щоб прокоментували конфліктне питання.
Сергій Лосюк, депутат міськради ("Батьківщина"):
- Як я вже наголошував на останній сесії міськради, пан Бордун виглядав на передсесійному засіданні бюджетної комісії не так, як мав би виглядати керівник з розвинутим почуттям відповідальності за своїх підлеглих. Особисто мене він ні в чому не переконав. Бо якщо начальник управління освіти може подбати, щоб самому вчасно отримати в повному обсязі преміальні і за останні місяці старого року, і вже за січень, то чому він не проявив таке ж піклування про вихователів дитсадків? У розпорядженні керівника— 152 мільйони гривень, це приблизно 60% міського бюджету, а він приходить на бюджетну комісію з купою безсенсовних листів і вимагає ще додаткових грошей. Про такі речі, як підвищення платні вихователям садків, потрібно було завчасно думати, з тією ж енергією, повторю, з якою думаєш про себе, коханого. А в січні думати вже пізнувато, дав би Бог, щоб і в квітні працівники садків змогли отримати підвищену платню…
Щоб скомпрометувати мене за критику на адресу керівника міської освіти, вигадали історію, пов’язану з вікнами й дверима, які виробляє наша фірма. Начебто я мщу за те, що управління освіти відмовилося від замовлення на нашу продукцію. Неправда, ніхто з освіти в нас продукцію не замовляв, тому й потреби не було відмовлятися.
Роман Крутко, голова бюджетної комісії, депутат міськради («Самопоміч»):
- Поліпшити матеріальне становище вихователів дитсадків уже від початку нового року не можна було аж ніяк, оскільки бюджет у письмовому вигляді з’явився тільки 4 січня. Саме тоді, 4 січня, депутати отримали можливість прочитати цей документ і спланувати подальші дії. А звідки, з якого джерела довелося б брати кошти на підвищення платні навіть у разі одностайного голосування за таке підвищення? Маю надію, що в квітні становище поліпшиться, надійдуть "акцизні" гроші й на конфлікті буде поставлено крапку.
Тепер щодо заперечення пана Лосюка в причетності до продажу закладам освіти металопластикових вікон і дверей. За моїми даними, свою продукцію він таки поставляв школам, тож лукавить, заперечуючи це. Зрештою, 1 лютого відбудеться засідання бюджетної комісії (ми розмовляли з п. Крутком 31 січня. — Ред.), на ньому директори шкіл подадуть звіти, з яких і буде видно, продукцією чиїх саме фірм вони послуговувались. Тоді й поговоримо детальніше.