ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Хвилювання за освіту чи за власні вікна? Про конфлікт між депутатами Сергієм Лосюком та Романом Крутком

Як повідомляло "Дзеркало Коломиї", на останній сесії міськради депутати розглядали питання підняття посадових окладів працівникам дошкільних закладів освіти.

Доповідав по цьому питанню Любомир Бордун, керівник міського відділу освіти, представник “Самопомочі”. Він розповів, що працівникам шкіл заробітну плату підвищили за рахунок державного бюджету вже із 1 січня, а фінансування такого підняття вихователям садочків поклали на місцеві бюджети. І тому міська влада пропонує підняти працівникам садочків платню з квітня цього року, хоча зобов’язана це зробити тільки із вересня.

На цей виступ пана Бордуна різко відреагував Сергій Лосюк з “Батьківщини”. Він звинуватив керівника міського управління освіти у недобросовісному ставленні до своїх обов’язків.

Пан Лосюк каже, що підняти заробітню плату вихователям можна було вже із 1 січня, але Любомир Бордун знехтував своїми обов’язками і на засідання бюджетної комісії, на якому мали розглядати це питання, прийшов непідготовленим, без відповідних розрахунків, через що і не вдалося внести до бюджету потрібну на підвищення заробітних плат вже із 1 січня. Після цих слів почалися гучні аплодисменти від працівників дошкільної сфери, які були присутні на сесії.

Любомир Бордун ці слова заперечив. Він каже, що текст державного бюджету міська рада отримала вже у січні, тому підняти заробітну плату працівникам дошкільних закладів не було просто фізичної можливості. Він пропонував це зробити із лютого, але на це грошей у бюджеті немає. Найраніше, коли це можна буде зробити, – це квітень.

Після двох перепалок депутати таки проголосували про підвищення заробітної плати працівникам дошкільних закладів з 1 квітня 2017 року.

Вже пізніше, після сесії, депутат міськради Роман Крутко ("Самопоміч") у соцмережі назвав виступ Лосюка "заказухою,  тому що управління освіти відмовилося від вікон та дверей, які робить фірма Лосюка".

[caption id="attachment_43811" align="alignnone" width="481"] Скрін з Facebook.[/caption]

"Дзеркало Коломиї" звернулося до двох депутатів, щоб прокоментували конфліктне питання.

 

Сергій Лосюк, депутат міськради ("Батьківщина"):

- Як я вже наголошував на останній сесії міськради, пан Бордун виглядав на передсесійному засіданні бюджетної комісії не так, як мав би виглядати керівник з розвинутим почуттям відповідальності за своїх підлеглих. Особисто мене він ні в чому не переконав. Бо якщо начальник управління освіти може подбати, щоб самому вчасно отримати в повному обсязі преміальні і за останні місяці старого року, і вже за січень, то чому він не проявив таке ж піклування про вихователів дитсадків? У розпорядженні керівника— 152 мільйони гривень, це приблизно 60% міського бюджету, а він приходить на бюджетну комісію з купою безсенсовних листів і вимагає ще додаткових грошей. Про такі речі, як підвищення платні вихователям садків, потрібно було завчасно думати, з тією ж енергією, повторю, з якою думаєш про себе, коханого. А в січні думати вже пізнувато, дав би Бог, щоб і в квітні працівники садків змогли отримати  підвищену платню…

Щоб скомпрометувати мене за критику на адресу керівника міської освіти, вигадали історію, пов’язану з вікнами й дверима, які виробляє наша фірма. Начебто я мщу за те, що управління освіти відмовилося від замовлення на нашу продукцію. Неправда, ніхто з освіти в нас продукцію не замовляв, тому й потреби не було відмовлятися.

 

Роман Крутко, голова бюджетної комісії, депутат міськради («Самопоміч»):

- Поліпшити матеріальне становище вихователів дитсадків уже від початку нового року не можна було аж ніяк, оскільки бюджет у письмовому вигляді з’явився тільки 4 січня. Саме тоді, 4 січня, депутати отримали можливість прочитати цей документ і спланувати подальші дії. А звідки, з якого джерела довелося б брати кошти на підвищення платні навіть у разі одностайного голосування за таке підвищення? Маю надію, що  в квітні становище поліпшиться, надійдуть "акцизні" гроші й на конфлікті буде поставлено крапку.

Тепер щодо заперечення пана Лосюка в причетності  до продажу закладам освіти металопластикових вікон і дверей. За моїми даними, свою продукцію він таки поставляв школам, тож лукавить, заперечуючи це. Зрештою, 1 лютого відбудеться засідання бюджетної комісії (ми розмовляли з п. Крутком 31 січня. — Ред.), на ньому директори шкіл подадуть звіти, з яких і буде видно, продукцією чиїх саме фірм вони послуговувались. Тоді й поговоримо детальніше.