ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Хто вони – студентство Коломиї?

Молоді, амбітні, ініціативні, часом безстрашні. Ця категорія людей у суспільстві часто є рушійною силою. Мова йде про студентів. Саме студентство розпочинало революції: спершу Революцію на граніті (1990 р.), згодом Помаранчеву революцію (2004 р.) і, звісно, Революцію Гідності (2013 р.). Як не згадати бій під Крутами, у якому загинуло приблизно 70 студентів… Прикладів відважності студентів в історії нашої країни є чимало.

У Коломиї налічується аж дев’ять навчальних закладів вищої освіти. Це два інститути, чотири коледжі, ліцей, технікум та училище. Уявіть на хвильку, якби цього всього не було? Життя у нашому місті було б рутинним і не таким цікавим. Серед молоді, яка, відповідно до законодавства України, має 14–35 років, саме студенти є найбільш соціально активними і мають чітку громадянську позицію.

Багато ініціатив у нашому місті відбувається саме з подачі студентів. У навчальних закладах діють органи студентського самоврядування. Зазвичай, їхні очільники входять до складу Молодіжної ради, дорадчого органу при відділі молоді та спорту Коломийської міської ради. З найуспішнішими з них ми й поспілкувалися.

Віталій Тодорів, голова студентської ради Коломийського економіко-правового коледжу, навчається на 3-му курсі на спеціальності "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність": "Ми з колегами організовуємо різноманітні конкурси та змагання, щоб максимально збагатити життя наших студентів яскравими емоціями та незабутніми спогадами. Особисто я задоволений своїм студентським життям, після вступу в коледж для мене відкрилося багато можливостей для реалізації. Мав честь познайомитися з багатьма новими, креативними та цікавими людьми. Бажаю студентам, щоб ці роки були сповнені незабутніми спогадами, яскравими, щирими емоціями, адже студентство – це перехідний період в доросле життя, де не буде часу на гулянки, та й атмосфера буде вже не та..." – розповідає Віталій. До слова, нещодавно він став головою Молодіжної ради міста.Олександр Микитюк, голова студентської ради Коломийського навчально-наукового інституту: "Студентство для мене – це чудовий період життя, усім задоволений. Бажаю студентам, щоб здавали іспити без перездач та не гаяли цей студентський час".

Хлопець навчається на спеціальності "Фізичне виховання" на 2 курсі. Поєднує навчання та громадську діяльність з роботою офіціанта.Юрій Стингу, голова студентської ради Коломийського політехнічного коледжу, навчається на 3 курсі економічного відділення за спеціальністю "Фінанси, банківська справа та страхування": "Студентство для мене – напевно, дещо більше, ніж соціальний статус. Це важливий час, коли молода людина намагається знайти себе, своє місце в суспільстві, своїх людей, а також за час навчання розвиває себе в різних напрямках, ну і звісно, коли хочеться все й одразу. Я цілком і повністю задоволений студентським життям у своєму рідному коледжі, адже завдяки тому, що став студентом, здобув більше, ніж міг гадати. В першу чергу, це дуже великий досвід, який змінив мене, сподіваюся, у кращий бік. А також велика кількість знайомств з цікавими людьми різного віку. Разом з командою докладаємо зусиль, щоб студенти мали можливість брати участь у різноманітних заходах – освітніх, спортивних, також у планах є ще кілька цікавих ідей, про які розповімо трохи пізніше. Найболючішою проблемою, з якою намагаємося боротись, є байдужість і лінь певної частини студентів. Тому закликаю всіх, хто може вплинути на цю ситуацію: допомагайте молоді робити кроки вперед. Аргументую свою позицію тим, що активна молодь у кінцевому результаті формуватиме активних громадян".Христина Попелюк, голова студентської ради Коломийського медичного коледжу ім. Івана Франка, навчається на фельдшера на 3 курсі: "Студентство – це недосипання ночами, виконуючи домашнє завдання, веселощі на парах, це одна велика дружня сім’я, яка цінуватиме та берегтиме в пам’яті свою молодість".Іванна Сорохан, голова студентського парламенту Коломийського педагогічного коледжу, навчається на 4 курсі за спеціальністю «Початкове навчання та англійська мова»: "Разом зі студентським самоврядуванням намагаємося зробити все, щоб студенти почувалися у коледжі комфортно. Ми організовуємо різні розважальні програми. Також беремо активну участь у громадських заходах, інтелектуальних турнірах, благодійних акціях. Студентське життя – прекрасне, і я ним задоволена. Проте є й труднощі у житті сучасних студентів. Це неможливість працювати за професією, розвивати свій кар’єрний ріст. Мені, як студентці, дуже важко дивитися у світле майбутнє через ті проблеми, які стоять перед нами, але, незважаючи на це, я вірю у те, що ми подолаємо їх і все буде добре у нас і в нашій країні".АВТОР: Інна ЯКУБ’ЯК

ФОТО: Андрій КАНЯ

Читайте також: Роборуки, “Розумний дім” і рухомі сонячні батареї: як коломийські студенти-електроніки створюють майбутнє. ФОТО