ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Хороші хлопчики й дівчатка. Відомий сімейний психолог назвала головну проблему 30-40-річних українців

Відомий український сімейний психолог Світлана Ройз описала психологічний портрет українців 30-40 років.

На думку Ройз, багато хто з нинішніх 30-річних живуть під гнітом образу хороших хлопчиків і дівчаток, адже такими їх хотіли бачити батьки. Для них було важливо, щоб діти могли вбудуватися в суспільство і стати успішними. Тому вони більше дбали про знання і дипломи дітей, аніж про їхні почуття, пише Новое время.

"Є такий психологічний афоризм: єдина нагорода за те, що ви стали хорошими хлопчиками і дівчатками, – це депресія. І це слова про наше покоління", - говорить вона.

Психолог зазначила, що сьогодні, коли вихована таким чином людина купує вже своїм дітям безліч іграшок, вона часто купує їх самій собі, своїй внутрішній дитині, а страх за дітей базується на власному життєвому досвіді 30-річних, їхній дитячій невпевненості.

"А ще нашому поколінню належить навчитися з гордістю говорити "Я" і не писати його з маленької літери", – каже Ройз, додаючи, що часто дає своїм дорослим пацієнтам додому письмові завдання, де потрібно написати своє ім'я. Виявляється, багато хто пишуть його з маленької літери.

Крім того, Ройз розповіла, як дорослішає нове покоління.

"А ось тут починається найцікавіше. Дорослішати нам допомагають наші власні діти. Адже вони зовсім інші. Наприклад, покоління дітей 2000-х – це діти мотивації, вони нічого не роблять без того, щоб їм не аргументували, навіщо це потрібно. Вони йдуть за авторитетом, а не за авторитарною людиною. Разом з ними змінюємося ми самі", - каже психолог, і тут же заявляє, що діти не можуть бути щасливішими за батьків, адже головне, що ми можемо зробити для своїх дітей, – це бути щасливими.

"Дивіться, я навіть стала тихіше говорити, так це важливо", - додала вона.