Досліджуючи роль гастарбайтерів в українській економіці, "Сегодня" з’ясувало: їх внесок у ВВП країни стає більш помітним і за 20 років виріс у 645 разів і складає 6,45%, при тому, як доля будівництва – 2,2%, а фінансова діяльність і страхування – 3,1% у ВВП країни.
За даними Національного банку України з початку року офіційні перекази з-за кордону в Україну склали 3,7 мільярда гривень. За підрахунками експертів це в кілька разів більше, ніж всі зарубіжні інвестори перерахували в українську економіку за такий же період, інформує BBC.
Видання також зазначає, що насправді вливання заробітчан в українську економіку значно більші, адже до 40% переказів йдуть неофіційно.
За інформацією "Сегодня" наразі за кордоном працюють від 6 до 8 мільйонів українців, причому офіційний дозвіл на роботу мають не більше 1,5 мільйона осіб, решта працюють нелегально. Біля 2 мільйонів постійно проживають за кордоном.
За словами експерта Тетяни Пашкіної, основна маса гастарбайтерів зайнята на сезонних роботах строком від 4 до 10 місяців. Приблизно половина їх працює в Польщі, решта в Болгарії, Туреччині, а середні заробітки складають 600-800 євро.
А потік українських заробітчан до Росії впав у кілька разів через девальвацію рубля і жорстку політику влади стосовно українців, додає експерт. Однак і зараз до РФ їдуть буровики, зварювальники, авіабудівники, оскільки їм платять по 2-3 тисячі доларів у місяць.
Експерти припускають, що в разі введення ЄС безвізового режиму для України, кількість заробітчан збільшуватиметься.
Популярні новини
Нові відреставровані історичні двері в Коломиї
12 Листопада 2024
Барельєф Дмитра Павличка для Музею історії міста Коломиї.
11 Листопада 2024