Близько 2000 активів націоналізованого "ПриватБанку", у тому числі гірськолижний курорт "Буковель", продадуть на державному аукціоні.
Про це повідомив директор державної Системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) Віктор Вишньов в інтерв’ю тижневику "Новое время", пише ZAXID.NET.
Він зазначив, що держпідприємство СЕТАМ виграло тендер на продаж активів банку, наразі очікується підписання договору про реалізацію майна.
"Це перший банк з такими обсягами активів. Там буде близько 2 тис. об’єктів до реалізації", — сказав Вишньов.
Він зазначив, що поки що загальна вартість цього майна невідома — оцінка ще не проводилася.
"Це буде доволі тривала співпраця, бо такий обсяг активів, по-перше, не можна миттєво викинути на ринок, бо це його просто обвалить. По-друге, там доволі різні об'єкти, і вони будуть потребувати різного часу на підготовку їх до продажу", — сказав він.
Вишньов зазначив, що з пакета об'єктів найбільшими є гірськолижний курорт "Буковель", тренувальна база та стадіон футбольного клубу "Дніпро". Та кілька великих бізнес-центрів, зокрема у Дніпрі.
"Тобто в цілому, це дуже цікаві активи – від квартир, офісів, відділень банку і, на завершення, великі інфраструктурні об'єкти", – сказав він.
Цікаво, що ще улітку 2016 року розглядалися плани з розширення "Буковелю". Так голова Закарпатської обладміністрації Геннадій Москаль заявляв, що веде переговори із власниками "Буковелю" про розщирення його на Закарпатті, – створення курорту "Свидовець" у Рахівському районі, який міг би приймати до 28 тис. туристів одночасно.
Проте 21 грудня 2016 року "ПриватБанк" офіційно перейшов у державну власність. Міністерство фінансів та Національний банк оцінили потребу в капіталі "ПриватБанку" в 148 млрд грн. Мінфін докапіталізував банк на 116,8 млрд грн, з яких 9,8 млрд грн надійшли до банку у 2017 році.
Господарі країни "Буковель"
Кому насправді належить найбільший гірськолижний курорт України
З метою оздоровлення "ПриватБанку" НБУ монетизував облігації внутрішньої державної позики, випущені Мінфіном для капіталізації банку, на суму 25,8 млрд грн.
У грудні 2016 року голова Нацбанку України Валерія Гонтарєва повідомила, яким чином гірськолижний курорт "Буковель" став активом "ПриватБанку". За її словами, під час кризи 2014-2015 років банк звертався за рефінансуванням до НБУ. Нацбанк тоді поставив вимогу внесення ліквідної застави. Відтак "ПриватБанк" заставив, за словами Гонтарєвої, гірськолижний курорт "Буковель" та літаки МАУ. Далі НБУ змусив акціонерів це майно поставити на баланс фінансової установи.
Між тим, у розслідуванні журналістів "Схем" йшлося про те, що перед націоналізацією з "ПриватБанку" вивели 110 млрд грн на фірми, які існували тільки на папері.
Читайте також: Для одержання зекономленої субсидії коломияни можуть подати заяву у ЦНАП, що на Привокзальній.