Суспільство
Галина Микитюк - про комп'ютеризацію освітнього простору в школах Коломийщини
23 Березня 2019
Щоби наблизити рівень освіти в Україні до європейських стандартів, треба проводити важливі реформи. Насамперед це стосується шкільної освіти. Мусить бути швидкий і ефективний доступ до необхідної для навчання інформації. Сучасний освітній простір перейшов у цифровий формат, тому школярі повинні навчитися працювати з цифровими ресурсами.
Не волочиться в хвості цього процесу й Коломийщина. Навпаки - активно впроваджуються всі новації. Начальниця управління освіти РДА Галина Микитюк пояснила журналістові "Дзеркала", в якому напрямку рухається освіта в районі та як проходить модернізація шкіл, гімназій і ліцеїв. До слова, всі школи І-ІІ ступенів набули статусу гімназій, а школи І-ІІІ ступенів стали ліцеями.
Читайте також: Була школа, тепер – ліцей. Школи в Коломиї та приєднаних селах міняють статус
- Ми повинні забезпечувати якість освіти. З яким багажем учні покинуть заклад середньої освіти, чи навіть гімназії - залежить як від учителя, наскільки він підготовлений, так і від ресурсного забезпечення.
- У кожного на слуху реформа освіти, запуск "нової школи". Від якого часу можна вважати, що реформа стартувала й на Коломийщині?
- Від вересня 2018-го року почав впроваджуватися проект Нової української школи. Ми цим проектом спочатку охопили початкові класи, результат позитивний. Тепер поширюємо комп'ютеризацію на середню й старшу шкільні ланки. Одне з найважливіших наших завдань - так звана діджиталізація освіти, тобто використання цифрових технологій. Йде мова про забезпечення цими технологіями 5 - 9, 10 - 12 класів. Вже цього року сподіваємося закупити електронні ресурси з 3D контентом, а також інтерактивні лабораторії.
- Чи багато коштів треба залучити?
- Узгоджено з депкорпусом та виділено з бюджету 2 млн 700 тисяч гривень на придбання навчальних комп'ютерних комплексів і кабінетів природничо- математичних дисциплін.
- Чи багато електронної техніки вже пішло по школах?
- В навчальних закладах уже встановлено 80 персональних комп'ютерів і учні на них працюють. Частину електронної техніки закуплено за кошти з районного бюджету, частину - з Фонду народного депутата Андрія Іванчука. Комп'ютери отримали ліцеї Лісного Хлібичина, Підгайчиків, Спаса, а також гімназії Джуркова, Лісної Слобідки, Сідлища, Спаса, Угорників, Ценяви. В додаток до комп'ютерних класів ми закупили 12 інтерактивних дощок, екрани, проектори. І це ще не все. Плануємо цього року докупити комп'ютери за рахунок субвенційних коштів. Бо ті, що є в наявності, в деяких навчальних закладах застарілі. Найбільшого оновлення потребує Отинійський ліцей. Плануємо також встановити кабінети інформатики в початкових школах. Хочу ще додати, що ми придбали спеціальне обладнання для кабінетів хімії для чотирьох закладів освіти і обладнання для кабінетів біології для трьох навчальних закладів.
Читайте також: Відео. Майже 200 комп’ютерів отримали за три роки школи Коломийщини від фонду “Покуття”
- Республіканське телебачення й преса повідомляють про впровадження електронних підручників, Ви про них уже згадали на початку нашої розмови. Чи є у школах Коломийщини щось подібне?
- Звичайно. З електронними підручниками вчаться працювати школярі в Гвіздці. Той же Гвіздецький ліцей отримає цифрові мікроскопи - це новинка. Друга цьогорічна новинка - придбання лінгафонного кабінету для Отинійського ліцею. Ще один такий кабінет з предмету фізики днями буде встановлений у Спаському ліцеї.
- І на завершення - що можете сказати про інклюзивну освіту?
- На сьогоднішній день на інклюзивному навчанні у школах району перебувають 11 учнів. Очевидно, знаєте, що в Коломийському діагностично-лікувальному центрі запрацював інклюзивно-ресурсний центр. Інклюзивні класи мають бути в усіх закладах освіти і ми працюємо в цьому напрямку.
Читайте також: У Коломиї БФ “Покуття” нагородив цінними подарунками переможців олімпіади з української мови та літератури
Спілкувався Андрій МАЛАЩУК
ФОТО: Андрій КАНЯ