ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Фонтан від "Покуття" в Городенці: процес триває

Благодійний фонд "Покуття" продовжує спорудження фонтана у середмісті Городенки, який містянам пообіцяв подарувати засновник фонду Андрій Іванчук. 


Чи не кожен, хто проходить центром Городенки, запитує себе: «Що ж відбувається за парканом, навпроти міської ради? Коли ж буде той фонтан?». Зараз ми вам розповімо.


Наразі технічне приміщення, де зберігатиметься все обладнання, забетоноване.


Спершу будівельники розпочали етап заливки стін технічного приміщення. На це знадобилося понад 10 кубів спеціального «гідрофобного» бетону. Далі, з початком нового тижня, коли бетонування технічного приміщення було завершено, розпочалося його ґрунтування праймером.


Згодом конструкція покривалася бітумною мастикою та єврорубіроїдом.Повертаючись до запитання «Коли ж буде готовий фонтан?», варто сказати, що карантин змусив змінити плани чи не кожного мешканця країни, та й світу, відтермінувалося й будівництво водограю.


Наразі очікується обладнання для фонтана, яке прямує до Городенки з-за кордону. Замовляли обладнання і оплатили його ще у травні, але згідно з контрактом доставка може тривати до трьох місяців.


Як тільки обладнання прибуде до Городенки, робота значно пришвидшиться, проте точної дати відкриття фонтана представники фонду «Покуття» сказати не можуть, адже не знають її й самі.


Одне можна сказати точно – фонтану в Городенці таки бути.

 Записала Любов ЛЕВІНСЬКА


Нагадаємо, перед тим, як у середмісті Городенки запустять світломузичний фонтан, мають бути виконані такі етапи: 


-  підготовчі роботи; 


- будівництво технічного приміщення; 


- будівництво чаші фонтана; 


- прокладання трубопроводів; 


- відведення комунікацій; 


- встановлення обладнання; 


- облицювання гранітом; 


- пусконалагоджувальні роботи. 


На етапі підготовки були завершені проєктні та геодезичні розбивочні роботи, викопано котлован під технічне приміщення для обладнання, підготована подушка під фундамент, виконано гідроізоляційні роботи, залито фундамент технічного приміщення, зв’язано каркас для стін. 


За 5 років фонд реалізував кілька будівельних проектів: 


2016-го року Коломия отримала фонтан "Водограй любові" 


2018-го було прийнято рішення відновити дзвіницю з унікальним та рідкісним карильйоном поруч з церквою св. Йосафата у середмісті Коломиї. В Україні є всього 5 карильйонів, це надзвичайно рідкісний інструмент, і один з них тепер прикрашає наш Покутський край. 


2019-го року було врятовано від руйнації один з найдавніших храмів Івано-Франківщини - церкву Благовіщення. Храм належить до пам’яток архітектури національного значення області. Це найкращі зразки гуцульського сакрального будівництва. Церква збудована без жодного цвяха. 


2020 рік запам'ятається відкриттям фонтана у Городенці. 


Читайте також: Андрій Іванчук: "В нас немає іншого шляху, ніж повернутися до звичного життя".


До теми: Фонтан від "Покуття" в Городенці: будівництво перейшло на новий етап. ФОТО


Читайте також: Благодійний фонд "Покуття" продовжує втілювати заплановані проєкти. ФОТО, ВІДЕО