ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Фонд "Покуття" розпочав у Коломиї роботи з будівництва дзвіниці та реконструкції церкви Благовіщення

Як повідомляли, фонд “Покуття” за ініціативою коломиянина, народного депутата Андрія Іванчука збудує дзвіницю біля церкви св. Йосафата, а також реконструює церкву Благовіщення, щоб храм міг потрапити до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Роботи вже розпочалися.

Мало міст може похвалитися дзвіницею з інсталяцією звуку, яку спорудять в Коломиї: вона  матиме 53 дзвони; буде обладнана сучасним комп’ютерним механізмом – дзвони автоматично відтворюватимуть мелодії. Також дзвіницю об’єднають з годинником на ратуші – буде такий собі передзвін.

Візуалізацію проекту нещодавно опублікували на сторінці фонду у Facebook.Тож до наступного храмового свята та Дня міста Коломия почує, як звучить нова сучасна дзвіниця.

Фонд також розпочав роботи з реконструкції церкви Благовіщення, збудованої 1587 року.

Нагадаємо, це найстаріша будівля у місті. Храм належить до пам’яток архітектури національного значення області. Це найкращі зразки гуцульського сакрального будівництва. Церква збудована без жодного цвяха.

Народний депутат Андрій Іванчук пообіцяв, що докладе максимум зусиль, щоб Благовіщенська церква у Коломиї потрапила до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як відомо, храм мав потрапити до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ще раніше.

“Це буде найкращий подарунок для нас усіх. У Коломиї буде пам’ятка ЮНЕСКО, і це буде зовсім інший статус, зовсім інша туристична реклама для нашого міста. Це буде нова візитівка нашої писанкової Коломиї”,  – зазначив Андрій Іванчук.До теми: Відео. Церкву Благовіщення у Коломиї плануємо реконструювати, щоб потрапити в ЮНЕСКО, – Іванчук