ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Єпископ Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій відзначає 60-річний ювілей

Сьогодні, 21 січня, 60-річний ювілей відзначає правлячий архієрей Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій Івасюк.


Василь Івасюк народився у селі Дора поблизу Яремчі. 


Закінчивши середню школу, вступив до Інституту меліорації в Рівному. Тоді ж відвідував підпільну духовну семінарію. Відтак продовжив вивчати теологію у Вищій духовній семінарії в Тернополі, а потім — в Папському Григоріанському університеті в Римі, де у 2003 році отримав ліценціат з догматичного богослов’я.


Рукоположений на священика 16 серпня 1989 року.


Спочатку працював у підпіллі в Тернопольській та Івано-Франківській областях. У грудні 1989 року став парохом у Старому Місті та Підгайцях; у серпні 1990 року — парохом і деканом в Бережанах.


У 1993 році був призначений канцлером Зборівської єпархії, а наступного року — вікарієм тієї ж єпархії та настоятелем церкви Преображення Господнього у Зборові.


1 червня 1996 року призначений протосинкелом Зборівської єпархії. Після повернення з Риму став протосинкелом Сокальської єпархії.


28 липня 2003 року Святіший Отець Іван Павло ІІ ухвалив призначення всечеснішого отця Василя Івасюка першим Екзархом Одесько-Кримським. 28 вересня 2003 року, в 15-ту неділю після Зіслання Святого Духа, відбулася архієрейська хіротонія. Головним святителем був Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, а співсвятителями — Правлячий Архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії Преосвященний Юліан Вороновський та Правлячий Архієрей Сокальської єпархії Преосвященний Михаїл Колтун.


25 травня 2013 року призначений Адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії.


22 березня 2014 року призначений правлячим архиєреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії


З 12 вересня 2017 року, після рішенням Синоду Єпископів УГКЦ про відокремлення Чернівців і створення Чернівецької єпархії, владика Василь (Івасюк) очолює Коломийську єпархію.


Джерело: пресслужба єпархії