Антимонопольний комітет розслідує факт зміни трьома найбільшими мобільними операторами — "Київстаром", "Vodafone Україна" і "lifecell" — розрахункового періоду в тарифних планах із місяця до чотирьох тижнів (28 днів), пише газета Експрес.
Таким чином, за рік абонентам доведеться оплатити зв'язок 13 разів...
Докладніше — у розмові з експертом з питань телекомунікацій Романом Химичем та експертом із соціальних питань Андрієм Павловським.
"В Україні — одні з найнижчих цін на мобільний зв'язок у Європі, — каже Роман Химич. — Тож керівництво компаній намагається будь-яким чином підвищувати їх. Вони не хочуть надавати послуги за 2 євро на місяць. Чому оператори приховують фактичне зростання вартості послуг? Бо абоненти в Україні не мають високої платоспроможності, тож можна відштовхнути їх".
— Які ще хитрощі застосовують, окрім зміни тривалості тарифного плану?
А. Павловський: — До прикладу, раніше, якщо людина не сплачувала абонентської плати за місяць, то або втрачала можливість користуватися зв'язком, або з неї стягували оплату за вищими тарифами. Тепер же окремі надавачі послуг у разі несплати місячної абонплати автоматично стягують фіксовану суму за кожен день користування зв'язком. Якщо помножити її на кількість днів у місяці, то виходить істотно більше від стандартної абонплати.
Небезпечні і спливаючі повідомлення на смартфонах із пропозиціями послуг. Якщо випадково клікнути замість кнопки "скасувати" на "ок", потім можна виявити, що з рахунку зникла значна сума грошей.
Деякі оператори, якщо людина раз скористається замовленням послуги в кредит, автоматично її продовжують. І потім виявляється, що телефонуєш уже не в рамках сплаченої за місяць абонплати, а в борг. І за це набігають значні відсотки.
— Яким чином Антимонопольний комітет може покарати операторів за маніпуляції з тарифами?
Р. Химич: — Немає норм, які забороняли б встановлювати будь-який період зняття абонентської плати. Оператори вводили нові правила в різний час. Тож не бачу підстав говорити й про змову. Навряд чи операторів за таке зможуть покарати.
А. Павловський: — Регуляторний орган має втручатися, думати, як захистити споживача, а не монополістів. Причому штрафувати потрібно на величезні гроші — сотні мільйонів гривень (досі суми штрафів коливалися від кількадесяти тисяч гривень до трохи більш як 20 мільйонів. — Авт.). Тоді оператори добре думатимуть, перш ніж хитрувати.
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024