Суспільство
Два стихійні табори осіб ромської національності розмістилися на березі ріки на Прикарпатті
25 Квітня 2017
У стихійних таборах живуть десятки соціально неадаптованих людей, багато з яких навіть не мають жодних документів.
Серед них велика кількість дітей, яких часто намагаються використовувати для жебракування на вулицях Франківська та навіть шахрайства, пише Фіртка з посиланням на прес-службу Івано-Франківської міської ради.
"Муніципальна варта" Івано-Франківська разом з поліцією зайнялися профілактичною роботою з цими людьми. Працівники комунальнго підприємства відвідують табори, розмовляють з ними на вулицях міста.
"Останнім часом значно збільшилася кількість ромів, які жебракують вулицями Франківська, - розповідає головний інспектор "Муніципальної варти" Ігор Комарницький. - Часом трапляються навіть крадіжки та грабежі. Ми вирішили з'ясувати звідки такий наплив ромів, серед яких дуже багато неповнолітніх. Начальник служби у справах дітей Зоя Сливка повідомила нам, що більшість приїхали із Мукачівського району".
Працівникам Муніципальної варти вдалося зв'язатися навіть із місцевим ромським "бароном", який керує ромською общиною у тих краях - Гейзою Горбатом.
"Ми поспілкувалися з ним по телефону, - розповідає працівник "Варти". - Чоловік запевнив, що проти того, аби про ромську національність судили за вчинками окремих представиників. Казав, що проводитиме роз'яснювальну роботу серед своїх людей, аби ті не вчиняли протиправиних дій".
Втім, працівники "Варти" продовжують профілактичну роботу із цими людьми. Спілкуються з ними, спостерігають, перевіряють документи на дітей.
"Особливо стежимо, щоб для жебракування не використовували неповнолітніх, - розповідає керівник "Муніципальної варти" Богдан Кухарук. - За таке передбачена кримінальна відповідальність. Більше того - часто для таких справ використовують чужих дітей. Можуть давати їм алкоголь та снодійне, аби ті поводилися тихо. Тому, якщо бачите такі випадки - телефонуйте нам або у поліцію. При цьому спробуйте задокументувати такі факти на камеру мобільного".
Також вартові допомагають соціальним службам працювати із схожими верствами населення. Разом вони ведуть їхній облік, при потребі допомагають знайти "чесну" роботу та адаптуватися у суспільстві.
Читайте також: Поліція розшукує 49-річного прикарпатця, який поїхав на заробітки в Київ і не повернувся.