ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Дует" – заклад з 20-річною історією: люди, які творять "Свідомий бізнес" у Коломиї. ФОТО

Дзеркало медіа продовжує цикл матеріалів про підприємців Коломийщини, які кожного місяця спільними зусиллями в рамках проекту "Свідомий бізнес" разом з БО "Коник Хелп" реалізують благодійні справи для потребуючих нашого міста.

Сьогодні в центрі нашої уваги заклад, який працює вже більше 20 років. Він розташований на вул. Переяславській, 4 і має романтичну назву "Дует". Про підприємництво, благодійність і сучасні виклики ми поспілкувалися з власницею закладу – Марією Глиняйлюк.

– Розкажіть про ідею створення закладу і перенесіть нас у події 20-річної давності.

– Було це після розвалу Радянського Союзу. То був час невизначеності, відбувалось багато змін. І в якийсь момент, майже випадково, ми з чоловіком поставили собі запитання, чого ж не вистачає в нашому місті, і у відповідь самі собі сказали, що закладів харчування. Ми почали роботу. Багато людей тоді нам казали: "Для чого ви це починаєте, от є "Рандеву" та інші, то нічого з того не буде…". Проте, щоб знати напевно, чи вийде справа, чи ні – варто спробувати. Ми навчались поступово. Часто від власних працівників, яких я завжди буду згадувати і дякувати тим першим працівникам – це Орися Савчук, Богдан Бордуланюк, Ігор Григорчук та інші, наперед прошу вибачення, кого не назвала. В нас була справжня сім’я, ми всі переживали за справу.– Наше місто історично й архітектурно дуже багате, напевне, невипадково обрано саме це місцерозташування закладу. Чи відомі вам якісь історичні факти про те, що було тут колись?

– Раніше тут був магазин, це за моєї пам’яті. А я насправді дуже люблю історію і часто цікавилась у Василя Нагірного – краєзнавця, доброго товариша нашої сім’ї, що було тут раніше. То там, де в нас зараз кухня – то був «заїжджий двір», там зупинялись кінні карети. Це була наче їхня стоянка. А вулиця сама по собі історична. І саме тому, прагнучи внести свою частку в розвиток історії в час, коли ми затіяли ремонт, порадившись із сином Олегом і паном Нагірним, вирішили створити ці стінні розписи, з давніми світлинами цієї та сусідніх вулиць – Переяславської, центру.

Читайте також: “Свідомий бізнес”: як благодійний фонд “Коник Хелп” та підприємці об’єдналися заради добрих справ.

– Концепція закладу, якою вона є і чи зазнала вікових змін?

– Кардинальних змін немає. Основою був затишок. Тому і назвали "Дует" – щоб люди могли спілкуватися парами. В меню закладу – смачна домашня українська кухня. З кожним роком ми вносимо якісь корективи, урізноманітнюємо меню. Як-от страви, які готувались дуже давно. Деруни – це наче наша фірмова страва.– Про команду працівників та їх обов’язки?

– Зараз у нас двоє барменів-офіціантів та четверо працівників на кухні. Люди, від яких залежить частина успіху. Дуже важко підібрати команду однодумців. Ми все переживаємо разом. Успіх залежить від хорошої атмосфери на роботі. Якщо людина приходить сюди і повертається додому з гарним настроєм – це неабияк важливо.

– Розкажіть про ціни, конкуренцію і постійних відві­дувачів.

– Для мене важливо, щоб ціна не була висока, краще хай буде більший обсяг замовлень, ніж висока ціна. Розуміємо, що людям зараз не легко, ми цінуємо своїх відвідувачів. Тішусь, коли з року в рік бачу одних і тих же людей.– Яка позиція щодо волонтерства та благодійності?

– Дуже тішить, що існують такі фонди, як "Коник Хелп", яким довіряєш, де ти можеш перевірити інформацію, кому допомагаєш, на кого проводиться збір коштів, бо дуже часто в нашому місті можна побачити людей, які просять про допомогу з сумнівними документами або й без них, в цьому випадку все по-іншому, все відкрито.

– Що для вас означає проект "Свідомий бізнес", де ви є одними з учасників разом з іншими підприємцями?

– Це дуже вчасно і доречно, мені дуже подобається, що підприємці між собою комунікують щодо доброчинності.АВТОР: Віталій БИРЧАК

Читайте також: Люди, які творять свідомий бізнес у Коломиї. Історія італійського закладу “Amici”