ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Дорогою на Говерлу помер 56-річний киянин - рятувальники 40 хвилин боролись за його життя

30 липня о 16:25 на лінію 101 надійшло повідомлення від групи туристів про те, що під час руху синім маршрутом на гору Говерла стало погано одному чоловікові з групи, потрібна допомога рятувальників. Для проведення пошуково-рятувальних робіт було залучено рятувальників пошуково-рятувального відділення селища Ворохта поста Заросляк.
О 17:15 рятувальники прибули до постраждалого, чоловік 1966 р. н., житель м. Києва, ознак життя не подавав. Рятувальники одразу почали проводити серцево-легеневу реанімацію.
На жаль, після проведених реанімаційних заходів рятувальниками, які тривали 40 хв., туриста так і не вдалося врятувати.
Для проведення пошукових робіт було залучено 4 осіб від ГУ ДСНС в області.
Гори не пробачають помилок, адже попри численні попередження рятувальників громадяни продовжують випробовувати себе на міцність та ризикують життям у горах. Тому рятувальники закликають всіх відповідально та розважливо ставитись до походів у гори.
Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області наголошує! Вирушаючи у туристичний похід, дотримуйтесь наступних порад від рятувальників:
- обов'язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу, а краще — зареєструйте свою гірську мандрівку на рятувальних постах;
- уникайте походів поодинці. Мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж 3 особи;
- переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу. Візьміть з собою достатню кількість їжі та води, а також необхідний одяг;
- поцікавтеся умовами місцевості і прогнозом погоди;
- завантажте застосунок "Порятунок у горах".
Цей додаток призначений для комунікації туристів з рятувальною службою, а саме:
• голосових дзвінків;
• передачі сигналів “SOS” із географічними координатами;
Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!