ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

До уваги коломиян, які одержують соціальну допомогу

Департамент соціальної політики Коломийської міськради інформує, що  одержувачі державних допомог зобов'язані повідомляти органи, що призначають таку допомогу, про зміну всіх обставин, що впливають на її виплату.


Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.


У разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.


На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців, починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.


Якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення:


1. визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї;


2. повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;


3. у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті.


У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.


Відповідно до Закону України «Про судовий збір», ч. 2 статті 141 ЦПК, судовий збір, інші судові витрати пов’язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача, судовий збір справляється у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме станом на 01.01.2020 року дорівнює 2102 грн.00 коп.


Враховуючи вищенаведене, коломиянам рекомендують  при отриманні державних соціальних допомог дотримуватись вимог чинного законодавства про достовірність поданої інформації та повідомляти про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.