ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

До уваги коломиян: хто має право на житлові субсидії

Хто має право на житлові субсидії

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу, інформує Коломийська міська рада, пише Дзеркало медіа.

Наразі обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї:

- обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства

- середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу;

- дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з липня 2018 року – 1777 грн);

- отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

 За який період враховуються доходи?

Доходи враховуються:

- за III-IV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;

- за I-II квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;

- за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень). В разі призначення житлової субсидії не з початку опалювального (неопалювального) сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія.

Які нормативи використовуються при розрахунку субсидії?

В опалювальному сезоні 2018-2019 років змінилися норми споживання електроенергії та газу для тих хто претендує на призначення субсидії для опалення.

Субсидія призначається виходячи з єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг, які встановлено постановою Уряду від 06.08.2014 № 409 (зі змінами).

НОРМИ СПОЖИВАННЯ ГАЗУ ТА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

ГАЗ: 4, 5 куба на 1 кв. м площі (у попередньому опалювальному сезоні – 5)

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ: 30 кВт/год на 1 кв. м площі (у попередньому опалювальному сезоні – 51 кВт/год).

СОЦІАЛЬНА НОРМА ЖИТЛА

Соціальна норма житла для громадян, які мають право на субсидію з оплати житлово-комунальних послуг:

- норма на сім’ю з однієї особи – 48,87 м2

- норма на сім’ю з двох осіб – 62,52 м2

- норма на сім’ю з трьох осіб – 76,17 м2

- норма на сім’ю з чотирьох осіб – 89,82 м2

При призначенні субсидії на площу житла, яка перевищує затверджену соціальну норму, норма споживання газу і електроенергії для опалення може бути збільшена не більше як на 30%.

Прийшла субсидія. Як сплачувати свій обов’язковий платіж?

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Якщо, скажімо, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

 

Чи можуть відмовити у субсидії тим, у кого доходи менші мінімальної зарплати?

Громадяни, які в періоді за який враховуються доходи, мали суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більш як на 10 відсотків і при цьому єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачено у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, за всі місяці протягом зазначеного періоду, мають змогу звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій.

Як дізнатись розмір призначеної субсидії онлайн?

Щоб дізнатися, призначено чи не призначено вам субсидію, тепер не потрібно телефонувати в управління соціального захисту населення. З липня 2018 року розмір своєї субсидії можна дізнатися онлайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. За адресою subsidii.ioc.gov.ua українці мають змогу ввести свою поштову адресу і дізнатися, чи призначено їм субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони.