ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Держава виділила Прикарпаттю лише половину коштів на ліквідацію повеней

Сьогодні, 22 жовтня відбулося засідання комісії облради з питань бюджету.Серед іншого депутати заслухали звіт про стан ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що мали місце на території області у травні 2019 року, інформує Бліц-Інфо.


Зокрема депутатів цікавило питання скільки коштів виділили з державного резервного фонду, які роботи проведені і як обирали об'єкти."Повінь була визнана регіональною. Ми звернулися до центральної влади щодо виділення 110 мільйонів. Тільки по шести дамбах було необхідно 61 мільйон. Втім нам виділили всього 59.8 млн з резервного фонду. Ми звернулися до районів і вони визначили які об'єкти робити першочергово", - каже перша заступниця голови ОДА МаріяСавка.


Водночас голова комісії поцікавився чому в деяких районах не дали кошти, а в інших дали по кілька об'єктів. Марія Савка, що кошти дали тільки на ті райони де паводок мав статус регіонального. Втім, навіть на ті об'єкти, які підпадали, не на всі вистачило коштів."Ми дали кошти на ті райони, які найшвидше подали листи, а всі решту не встигли",- пояснила Савка.В підсумку, комісія доручила ОДА прозвітувати про хід виконання робіт і дати інформацію хто їх виконує. Водночас заступник голови облради Василь Гладій зауважив, що на засіданні комісії присутній голова Космацької ОТГ, який просить про ремонт мосту пошкодженого стихією.


За його словами, на початку вересня на території Космача було стихійне лихо і міст між Космачем та присілками зруйнований."У них є підготовані всі документи, експертизи. Вартість ремонту мосту 467 тисяч гривень. Громада готова виділити 85 тисяч власних коштів", - каже заступник.У свою чергу голова ОТГ зауважив, що цей міст дуже важливий для нормальної життєдіяльності громади."Школа знаходиться за мостом і вчителі та діти не можуть добратися. Вчителі кажуть, що готові зупинити навчальний процес",- каже голова.В підсумку комісія доручила знайти необхідні кошти в резервному фонді області.