ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

День міста Коломиї. Цікава статистика

До Дня міста Коломиї Головне управління статистики в області зібрало цікаві дані.


Так, Коломия належить до трійки найбільших за чисельністю жителів міст Прикарпаття.  На даний час у Коломиї проживає понад 61 тис. осіб або 4,5% чисельності наявного населення області. Середній вік пересічного мешканця міста сягає 40 років. Найбільш  чисельною є вікова група 20–39 років, на яку припадає більше третини загальної чисельності населення,  кожний п’ятий мешканець міста – це молода особа у віці до  20 років.  Коломия є одним із найбільш економічно розвинутих міст області. Тут активно ведеться житлове будівництво. У минулому році в експлуатацію прийнято 24,8 тис. мнового житла. 


Місто посіло третє місце серед міст обласного значення та районів області за обсягом прийнятого у експлуатацію житла у розрахунку на 1000 жителів, що склало 409 мзагальної площі. Крім того, у 2018 році збудовано та введено в експлуатацію торговий центр, поліклініку, будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості тощо. Основу промислового комплексу міста складають підприємства з виробництва харчових продуктiв і напоїв, текстильного виробництва і виробництва одягу, виготовлення виробів з деревини і паперу, будівельних матеріалів, із глини, виробів із бетону, гіпсу та цементу, з виробництва готових металевих виробів, проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв, меблів, ігор та іграшок, постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря. 


За 2018 рік промисловими підприємствами м.Коломиї реалізовано продукції (товарів, послуг) на 1098,7 млн.грн, що урозрахунку на одного мешканця міста склало 18 тис.грн. Коломия входить у п’ятірку лідерів серед міст обласного значення та районів області в освоєнні капітальних інвестицій (6,4 тис.грн. капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу населення). Загалом підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2018 року освоєно 390,1 млн.грн капітальних інвестицій або  4,2%  загальнообласного обсягу. Інвесторами з 15 країн світу на кінець 2018 року в економіку міста вкладено 19,1 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що у розрахунку на  одну особу  населення міста  склало 315,4 дол. США.


На підприємства міста Коломиї припадає понад 7% загальнообласного обсягу роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі. Через їх торгову мережу у 2018 році населенню реалізовано товарів на 1064,6 млн.грн, що у порівнянних цінах на 16,9% більше обсягу попереднього року.Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу склав 17,4 тис.грн, що відповідає 2 місцю серед міст обласного значення та районів області. У 2018 році суб’єкти господарювання міста здійснювали зовнішню торгівлю товарами з 42 країнами світу. Обсяг експорту за рік склав 17,3 млн.дол. США, імпорту –  16,9 млн.дол. США, що відповідно на 18,7% та на 22,1% більше рівня попереднього року. 


Вагоме місце в експорті займали текстильні матеріали та текстильні вироби, деревина та вироби з деревини, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловостi. Найбільші їх обсяги експортували до Словаччини,  Китаю, Естонії, Польщі, Італії та Румунії. Загалом у розрахунку на одного мешканця міста упродовж року експортовано товарів на 282,6 дол. США (у 2017 році – на 238,8 дол. США).  


 
Коломия входить у п’ятірку лідерів серед міст обласного значення та районів області в освоєнні капітальних інвестицій (6,4 тис. грн. капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу населення). Загалом підприємствами й організаціями міста, за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2018 року, освоєно 390,1 млн. грн капітальних інвестицій або  4,2 %  загальнообласного обсягу. Інвесторами з 15 країн світу на кінець 2018 року в економіку міста вкладено 19,1 млн. дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що в розрахунку на одну особу населення міста склало 315,4 дол. США.


Читайте також: Сьогодні коломияни святкують храмовий празник і День міста. ПРОГРАМА


 


На підприємства міста Коломиї припадає понад 7 % загальнообласного обсягу роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі. Через їх торгову мережу у 2018 році населенню реалізовано товарів на 1064,6 млн. грн, що у порівнянних цінах на 16,9 % більше обсягу попереднього року. Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу склав 17,4 тис. грн, що відповідає 2 місцю серед міст обласного значення та районів області.


У 2018 році суб’єкти господарювання міста здійснювали зовнішню торгівлю товарами з 42 країнами світу. Обсяг експорту за рік склав 17,3 млн. дол. США, імпорту –  16,9 млн. дол. США, що відповідно на 18,7 % і на 22,1 % більше рівня попереднього року. Вагоме місце в експорті займали текстильні матеріали та текстильні вироби, деревина та вироби з деревини, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловостi. Найбільші їх обсяги експортували до Словаччини, Китаю, Естонії, Польщі, Італії та Румунії. Загалом у розрахунку на одного мешканця міста упродовж року експортовано товарів на 282,6 дол. США (у 2017 році – на 238,8 дол. США).