Лікувальні властивості чорниці Віднови чорницею зір. Дієтологи стверджують: немає кращого засобу для відновлення гостроти зору, ніж регулярне вживання в їжу чорниці. Ці темно-сині, поширені переважно в північних широтах, ягоди прекрасно зміцнюють сітківку ока завдяки наявних у них біофлавонідам.
Щоб відновити зір, у сезон треба з'їсти її якнайбільше. А в осінньо-зимовий період потрібно 1 столову ложку сухої чорниці залити з вечора холодною водою на 2 см вище рівня ягід, а вранці з'їсти їх натще за 30 хвилин до сніданку. Чорниця допомагає при цукровому діабеті. Інтуїтивно люблять чорницю і люди, схильні до цукрового діабету – чорниця прекрасно знижує рівень цукру в крові та дуже благотворно впливає на роботу всієї ендокринної системи. Як прекрасний засіб від діабету можна використовувати й відвар із листя чорниці. Чорниця благотворно впливає на клітини мозку. Відмінною рисою чорниці є і її надзвичайно благотворний вплив на клітини мозку. Хочеш зберегти тверезий розум і хорошу пам'ять до глибокої старості? Їж чорницю. І годуй нею дітей, якщо хочеш, щоб шкільна програма не забирала в них фізичні й емоційні сили. Крім того, чорниця прекрасно (не гірше журавлини) очищає нирки. А пектини, що містяться в цих ягодах, прекрасна підмога для кишечнику. Щоб відновити моторику кишечнику, треба приймати по 50-100 г свіжих ягід на день або пити настій із подрібнених сухих ягід: 4 чайні ложки на 1 склянку холодної води, настояти 8 годин; добова доза –- 2-3 чайні ложки. Неоціненну допомогу може надати чорниця і при запаленні горла, геморойних кровотечах, нирково-кам'яній хворобі, подагрі, ревматизмі. Чорниця - це профілактика раку. Онкологи одностайні: регулярне вживання чорниці – прекрасна профілактика раку.
Чорниця – надзвичайно корисна для здоров'я людини ягода. У ній міститься до 6% сахарів, до 7% – дубильних речовин, лимонна та яблучна кислоти, є вітамін С, каротин, мікроелементи, а також органічний барвник – антоцин.
У сезон, коли достигає чорниця, треба намагатися якнайбільше їсти її у свіжому вигляді. А в ідеалі – заготовити її на зиму.
Чорниця у свіжому вигляді дуже смачна з молоком. Можна зробити і пюре з цукром.
Хочеш зробити запаси на зиму? Із чорниці виходять чудові сиропи, соки, джеми, пастила, повидло, наливки, лікери, варення тощо.