Причини, чому потрібно переглянути серіал "Корона" від Netflix
Розповідаємо, чому "Корона" - один з головних сучасних серіалів, який ніяк не можна ігнорувати.
1. Зоряний мікс
У творців серіалу амбітні плани - вони планують вмістити майже 70 років правління Єлизавети II в шість сезонів. Природно, одні і ті ж актори не зможуть грати героїв, незважаючи на просунуті технології та диво-грим британців. Саме тому творці розділили серіал на три частини по два сезони в 10 епізодів - в кожній з них головних героїв гратимуть нові актори, відповідні їм за віком.
У перших сезонах роль Єлизавети II дісталася молодій актрисі Клер Фой - серіал Netflix зробив її зіркою і приніс їй «Золотий глобус», дві нагороди Гільдії акторів США та премію «Еммі». Зігравший Вінстона Черчілля Джон Літгоу також неодноразово був відзначений престижними нагородами. Зірка серіалу «Доктор Хто» Метт Сміт (одинадцятий доктор!) виконав роль чоловіка Єлизавети, Філіппа, герцога Единбурзького. З третього сезону його замінив Тобайас Мензіс. Саму королеву з третього сезону грає Олівія Колман, що отримала цього року премію «Оскар» за фільм «Фаворитка». Сестру Єлизавети спочатку зіграла Ванесса Кірбі, тепер - Хелена Бонем Картер. Крім того, в серіалі зіграли Джаред Харріс, Чарльз Денс і Джилліан Андерсон (з'явиться в четвертому сезоні).
Словом, як свого часу фільми про "Гаррі Поттера" збирали найкращих британських акторів, так і творці "Корони" об'єднують навколо серіалу талановитих співвітчизників.
2. Більше, ніж просто байопік Єлизавети II
Творцем "Корони" є Пітер Морган - людина, прекрасно знайома з біографією королеви. Він був сценаристом фільму "Королева" з Хелен Міррен у ролі Єлизавети II, який був відзначений декількома великими сценарними нагородами. А в 2013 році з тією ж Хелен Міррен (не дивуйтеся, якщо літню королеву в 5-6-му сезонах знову зіграє вона) вийшла його п'єса "Аудієнція", присвячена щоденним зустрічам Єлизавети II з прем'єр-міністрами країни, які проводяться з моменту її вступу на престол. Хто-хто, а Пітер Морган - точно відповідна людина для такого масштабного проекту.
Однак серіал неспроста називається "Корона" - лаконічно і відсторонено, а не знову "Королева" або "Єлизавета II". Моргана цікавить, як протягом 70 років правління статус монарха тисне на найвідомішу представницю королівської сім'ї, її еволюція. Низкою особистих і міжнародних проблем серіал демонструє не тільки внутрішні механізми і закулісся Букінгемського палацу, а й відносини самої Єлизавети II до інституту влади і її сумніви в застарілій формі правління, особливо після Суецької кризи, яка стала початком розпаду Британської імперії.
3. Історія Великобританії та світу в період ХХ століття
Історія Єлизавети II переплітається з історичними подіями XX століття. Час її правління проходить крізь різні найважливіші події: зречення її дядька Едуарда VIII від престолу, Друга світова війна, її взаємовідношення з Вінстоном Черчілем, еволюція Британської Співдружності, Суецька криза та інші. Навіть якщо ви зовсім не цікавитеся історією і політикою, цей серіал дозволить динамічно і красиво зануритися в перипетії ХХ століття і подивитися, який вплив вони справили на людей і саму королеву, як в ній боролися розум і почуття і які рішення вона була змушена приймати.
4. Оформлення: інтер'єри, костюми
Серіал "Корона" є одним з найдорожчих в історії кіно - бюджет кожної серії становить 5 мільйонів доларів. Спочатку продюсери хотіли побудувати всі декорації, але згодом зрозуміли, що їм не вдасться відтворити ту виняткову атмосферу розкоші британської монархії. Таким чином, практично всі інтер'єрні зйомки проходили в палацах і особняках Великобританії і Шотландії. Букінгемський палац, наприклад, був відтворений в будинку Ланкастерів, який знаходиться територіально близько до цієї резиденції.
Костюми! Варто відзначити, що Єлизавета в кожній серії з'являється в новому вбранні. Художник по костюмах Емі Робертс створила вручну близько 80 образів. Кожен з них ретельно продумували в залежності від сюжету серії. Важливим є те, що підібрані відтінки відображають характер головних героїнь: так для Єлизавети були обрані більш спокійні, пастельні тони, а непроста натура Маргарет була підкреслена яскравими колірними акцентами.
5. Особистість королеви
"Корона" не просто про королеву, а про живу людину. Про дівчину, якій страшно і не хочеться бути главою держави. Їй хочеться бути дружиною і матір'ю. Їй страшно, що "корона" поламає її відносини з чоловіком, якому доведеться пожертвувати кар'єрою військового, пожертвувати всім, що приносить йому задоволення, і стати фактично декорацією. Вона розуміє, що її відносини з сестрою ніколи не будуть колишніми - тепер у неї є влада дозволити сестрі виходити заміж або не дозволити, і це вже ніколи не будуть відносини "рівних". І, до речі, про владу: їй одночасно і хочеться мати її більше, і не хочеться зовсім. Хочеться, тому що після Черчіля всі її прем'єр-міністри безвольні ганчірки, але її лякає відповідальність, яку вона буде нести, якщо дозволить собі більше втручатися в життя свого королівства.
Те, як Єлизавета розривається між обов'язком і бажанням чинити, як жива людина, як звичайна жінка, багаторазово обігрується в серіалі. Один з, напевно, улюблених моментів - це сцена (у другому сезоні) приїзду в Лондон президента Кеннеді і його дружини Жаклін. В "Короні", треба сказати, Кеннеді представлений зовсім не так, як прийнято представляти цього президента в сучасних медіа - це не чарівний ідеаліст і практично святий з німбом, а затятий цинік, чимось дуже схожий на американського президента з "Реальної любові". Серіальний Кеннеді розуміє, який ефект справить на королеву його дружина Жаклін - бідна Єлизавета страшно соромиться своєї зовнішності перед визнаною красунею, а президент спробує використати цей її вразливий стан для досягнення власних цілей...