ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Чим живе дитячий футбольний клуб ''Варатик'', та як виховують талантів

Вже більш ніж півроку в Коломиї діє дитячий футбольний клуб ''Варатик'', у якому на сьогодні виховується близько сотні юних футболістів. Ініціаторами створення клубу є Юрій Островський, Володимир Корнута та Андрій Олійник. Цих трьох коломиян об’єднали любов до футболу та бажання розвивати дітей у спорті. Володимир та Андрій – тренери ''Варатика''. Назву таку вибрали невипадково, а на честь найвищої вершини на Коломийщині. Юрій Островський очолює посаду президента ФК ''Варатик'', саме з ним ми і поспілкувалися.
''У перспективі хочемо, щоб наш клуб складався з дитячо-юнацького футболу, а також мав власну дорослу команду. Ми хочемо готувати дітей до професійної кар’єри'', – розповідає Юрій.
У тренувальному процесі футбольного клубу є три вікові групи: молодша група 6–10 років, середня – 10–12 та старша – 12–16 років. ''Варатик'' тісно співпрацює з ДЮСШ Коломийського району, яка забезпечує їх автобусом та добовими для участі у змаганнях.
Існує проблема з залами, тому що багато секцій з ігрових видів спорту, всюди всі години розписані. Діти у нас тренуються у спортивних залах ліцею №9, ліцею №4 та у П’ядицькому молодіжному центрі. В наших планах також відновлення футбольного поля біля ліцею №4. Щомісяця батьки оплачують безповоротну фінансову допомогу на клуб у розмірі 100 грн, це свого роду добровільні внески. Ці кошти потім ідуть на витрати, пов’язані з участю у різноманітних турнірах. Також є однодумці, які допомагають нам на благодійних засадах'', – ділиться президент ''Варатика".
Часто діти, які виховувалися у своєму місті, покидають його, йдучи у професійний футбол, а рідні ДЮСШ, клуб і тренер нічого з цього не отримують. Юрій розповідає, що згодом ця проблема зникне:
Є декілька моментів, які можуть застрахувати нас від таких випадків. Скоро на сайті дитячо-юнацької футбольної ліги буде електронна система фіксування, будуть реєструвати дітей. Тому якщо в майбутньому футболіста кудись заберуть, це буде підтвердженням, що дитина наша. Держава передбачила законодавчо, що перший професійний клуб, який купує футболіста, виплачує компенсацію за кожен рік підготовки цієї дитини у сумі 15 000 грн за рік. Також ми можемо укладати угоди з батьками, а згодом будемо підписувати контракти з старшими футболістами. Якщо б нашого футболіста забрали у ''Динамо'' чи ''Шахтар'', ми б не хотіли жодної компенсації, адже це була б велика реклама для нас, воно цього варте. Хотілося б виростити професійних футболістів, щоб потім цим вони могли заробляти собі на життя.
Зараз у ФК ''Варатик'' великий акцент йде на тренувальний процес, на участь у товариських матчах і турнірах.
У нас є тісна співпраця з івано-франківською ''Нікою''. З нею ми провели декілька товариських зустрічей. Цей футбольний клуб є для нас хорошим взірцем. У них є власна база, свої майданчики. Це серйозний прогрес. Також товаришуємо з ДЮСШ ''Буковина''.
Враховуючи велику кількість вихованців, ми поцікавились у Юрія Островського, чи здійснюється набір дітей протягом року:
Набір у нас відбувається постійно. Дітей віком від 6 до 10 років набираємо в необмеженій кількості. Бо з тих чи інших причин діти відсіюються, хтось знаходить себе в чомусь іншому, комусь набридають виснажливі тренування. Та все ж ми намагаємось урізноманітнити заняття для дітей іграми і виїздами. Також ми відзначаємо трьох кращих гравців місяця.
У ФК ''Варатик'' є власний веб-сайт, а також сторінки в соціальних мережах інстаграм і фейсбук. Записатися на пробне тренування можна на сайті.   Автор: Інна ЯКУБ’ЯК Фото: Андрій КАНЯ