Якщо імунітет проти коронавірусу не зберігатиметься, тоді, можливо, необхідно буде вакцинуватися щороку, так само як ми це робимо зі щепленнями проти грипу.
Що стосується впливу вакцин на пандемію, він залежатиме від декількох факторів: як швидко будуть доставлені щеплення, скільки людей буде вакциновано та яким є можливий розвиток нових варіацій хвороби. Якщо вакцинувати значну частину населення, можна буде сформувати колективний імунітет проти COVID-19. Це занизить розповсюдження вірусу серед населення. Скільки людей має перехворіти вірусом чи прищепитися від нього, аби досягти колективного імунітету – поки що невідомо. Цей відсоток варіюється в залежності від хвороби: наприклад, 95% у випадку кору та близько 80% від поліомієліту.
Також поки що невідомо, наскільки вакцинація запобігатиме зараженню інших людей, які можуть бути незахищеними.
Таким чином, поки вакцинація не стане широкодоступною, ми повинні продовжувати дотримуватися заходів охорони здоров’я – соціального дистанціювання, носіння масок у громадських місцях та належного миття рук. Всі ці заходи є дуже важливими: вони розривають ланцюг передачі вірусу.
Підготовлено за матеріалами публікації проекту EU Neighbours east в партнерстві з Всесвітньою організацією охорони здоров’я та EUvsDisinfo