ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Чи надовго на Коломийщині втримаються сільські школи-ліцеї у новому статусі?

Всі школи І – ІІІ ступенів автоматично змінили свій статус на ліцеї. Та якщо в Коломиї проблем з учнівським контингентом нема, то в деяких селах така проблема назріває. Зрозуміло, що кожна повна школа в селі боротиметься за кожного учня.

Журналісти "Дзеркала" відвідали школу-ліцей у Товмачику. Зараз у ліцеї нараховується 172 учні. За нормативами, така наповнюваність дає всі підстави для ліцейного статусу. Директор ліцею Роман Сенько вбачає навіть тенденцію до збільшення числа учнів. Щоправда, у випускних класах залишається учнів зовсім небагато: в 10 класі – одинадцять учнів, в 11 класі – всього п’ять.Школа пишається своїми золотими медалістами. Одна з медалісток Костанція Опаіц здала найкраще в Коломийському та Городенківському районах ЗНО, за що отримала премію 10 тисяч гривень.Є також кілька призерів обласних олімпіад. Ці учні отримуватимуть стипендії, а їхні наставники – надбавку до зарплати. Торік шість випускників поступило у вищі навчальні заклади. Старші класи відвідують учні з Іванівців та навіть Сідлища (Отинійська зона). Отож, учительський колектив дивиться в майбутнє з оптимізмом.

Читайте також: Була школа, тепер – ліцей. Школи в Коломиї та приєднаних селах міняють статус.

А ось начальник управління освіти Коломийської об’єднаної громади Любомир Бордун оптимістичних прогнозів стосовно перебування сільських шкіл у статусі ліцеїв не робить. Каже, що неможливо всі ліцеї у радіусі 20 кілометрів від міста забезпечити сучасним повноцінним електронним обладнанням для старших класів. До того ж така велика кількість ліцеїв ляже на бюджет об’єднаної громади непосильним тягарем. Необхідним сучасним обладнанням є можливість забезпечити лише початкові класи. Звідси висновок: дуже можливо, що багато сільських шкіл-ліцеїв стануть дев’ятилітками в статусах гімназій.

Чи утримається ліцей у Товмачику, як і в інших селах, в своєму теперішньому статусі – Любомир Бордун гарантувати не може. Можливо, дійде до того, що ліцей залишиться тільки в Саджавці, як опорна школа для цілої тієї зони. А старшокласникам ближчих сіл забезпечать проїзд як до Саджавського, так і до коломийських ліцеїв. Але наразі це лише припущення.АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

Читайте також: Галина Микитюк – про комп’ютеризацію освітнього простору в школах Коломийщини