ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Була школа, тепер - ліцей. Школи в Коломиї та приєднаних селах міняють статус

Реформа загальної середньої освіти торкнулася й Коломиї разом з приєднаними селами. Обов'язкова середня освіта ділиться на три фази: початкова школа, гімназія, ліцей. І початкова школа, і гімназія, і ліцей можуть функціонувати, як окремі заклади або як структурні підрозділи загальноосвітніх шкіл.

21 лютого цього року рішенням Коломийської міськради змінено типи й найменування закладів загальної середньої освіти.

Нагадаємо, що дотепер у Коломиї діти навчалися в десяти загальноосвітніх школах. Школи №1, №2, №3, №4, №5, №6, №8, №9 - з 11-річним терміном навчання, школи №7 та №10 - з 9-річним терміном навчання.

Як нам пояснили в міському управління освіти, всі перелічені школи стають ліцеями з 12-річним терміном навчання, окрім шкіл №7 та №10, які стануть гімназіями.

Коломийська ж гімназія ім. М. Грушевського називатиметься суспільно-гуманітарним ліцеєм ім. Грушевського.

Щодо приєднаних до коломийської громади сіл, то схема наступна: повні загальноосвітні школи Воскресінців, Товмачика, Саджавки отримують статус ліцеїв; дев'ятирічна школа у Шепарівцях буде гімназією.

Трохи пригальмовується процес реформи школи в Іванівцях. Як нам пояснила її директорка Оксана Мочернюк, внаслідок зменшення контингенту учнів зменшилося навантаження й на вчителів і вони змушені працювати за сумісництвом.

На 12-літній навчальний заклад їхня школа явно не потягне. Найімовірніше, що з початком нового навчального року, тобто з вересня, іванівецька школа отримає статус гімназії.АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: Андрій КАНЯ