ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Біля церкви Благовіщення у Коломиї впорядковують подвір'я. ФОТО

Біля церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії небайдужі коломияни впорядковують подвір'я.


Як повідомляється на сторінці Парафії, на свято Різдва Пресвятої Богородиці, яке Церква святкує 21 вересня, відбудеться процесія навколо храму з образом Матері Божої розв’язування вузлів.

 

Нагадаємо, церква Благовіщення була за крок до руйнації, та БФ "Покуття" вчасно розпочав роботи з реставрації.


Народний депутат України, наш краянин Андрій Іванчук зініціював спільно з благодійний фондом "Покуття" реставраційні роботи задля порятунку храму і внесення його до переліку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. 


За час реставрації у храмі укріпили підвалини, замінили на дерев’яні старі металеві церковні маківки, оновили накупольні хрести, а також замінили дерев’яні колоди, які формують стіни храму.


Наростили та вирівняли верх в «захрестії», зі стін забрали дошки з ДВП, а за якими ховався давній чудовий розпис, виконаний майстрами ще 1945 року. До того ж встановили дренажну систему та водовідведення, замінили старе прогниле перекриття. Гуцульські майстри перекрили церкву ґонтами, які обробили спеціальною технікою "тирою" (сира нафта, яка виходить з джерела), використавши понад 30 тисяч ґонтин.


Зі святилища вивезли ґрунт, обробили протигрибковими засобами і засипали керамзитом. Також відновили цоколь з каменю. Перегнилі елементи арки замінили на нові та підготували кріплення під іконостас, який перебуває в стадії консервації.


"Можна сказати, що все трималося на молитві і могло впасти в будь-який момент", – слушно зауважував тоді Іван Озарук, директор кооперативу "Зодчий", який і виконував усі роботи. 


Читайте також:  Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії у Коломиї: збереження пам’ятки від руйнації