На сьогодні є вже чимала кількість моделей із заявленою підтримкою роздільної здатності 8К. Але чи варто інвестувати в такий пристрій? Для більшості потенційних покупців головним чинником під час вибору є вартість телевізора, а вона в таких девайсів чимала. Проте це не єдиний їхній недолік, хоча й переваги теж відчутні. Спробуємо розібратися в цьому питанні, щоби мати про нього повну уяву.
Чому купляти зараз модель із підтримкою 8К не варто
Спеціалісти в якості головного аргументу «проти» наводять той факт, що на сьогодні контенту із такою роздільною здатністю дуже мало. Навіть 4К на сьогодні не є загальноприйнятим, тобто масовим стандартом, хоча із кожним місяцем він впевненіше проторює собі дорогу вгору.
Але є і інші аспекти не на користь 8К:
- такі моделі, як уже зазначалося вище, значно дорожчі, аніж 4К;
- поки що абсолютна більшість стрімінгових сервісів не має підтримки 8К;
- якщо ви придбаєте пристрій із підтримкою 8К зараз, довгий час ви не зможете оцінити його переваги. А коли технологія 8K стане мейнстрімом — невідомо. Швидше за все, на той момент вам захочеться поміняти телевізор на більш сучасну модель;
- на сьогодні консольні відеоігри не мають підтримки формату 8K, хоча PS5 Pro є приставкою, яка дає можливість використовувати такий формат;
- із погляду енергоефективності пристрої із підтримкою високої роздільної здатності не є гарним вибором, особливо для українців.
Чому телевізор 8К — вдалий вибір
Усі ми чули про наступ технології штучного інтелекту, який з'являється практично в усіх мобільних гаджетах. Почав використовуватися ШІ й у телевізорах, для масштабування зображень із меншою роздільною здатністю у 8К. Такою фішкою можуть похвалитися, наприклад, моделі серії 8K Neo QLED. І, як стверджують користувачі, результат масштабування досить непоганий.
Є і інші аргументи «за»:
- хоча потокові сервіси не мають підтримки 7680x4320, ви можете транслювати таке відео зі смартфона, і воно в цьому форматі буде виглядати краще, ніж на 4К;
- є гарні новини і для геймерів: Gran Turismo 7 — відеогра високої роздільної здатності, яку можна запускати на PS5 Pro. Щоправда, на частоті 60 Гц та без трасування променів. І це тільки початок;
- Флагманські моделі ТВ із 8К працюють на частоті 240 Гц. Для аналогів із підтримкою 4К цей показник коливається в межах 120-144 Гц (якщо активовано режим Motion Xcelerator). Тому для геймерів, яким важлива саме ця характеристика, вибір є очевидним.
Нарешті, ТВ із підтримкою 7680x4320 та максимальними діагоналями забезпечують кращу якість картинки, аніж із 4К, і чим більший екран та ближче стоїть телевізор, тим помітніша різниця. Це стосується моделей із діагоналлю від 75 дюймів.
Висновки
Якщо бюджет дозволяє, переваги більш високої роздільної здатності можна відчути вже сьогодні, і надалі такого контенту буде все більше. У всіх інших випадках топова модель на 4К буде кращим вибором як мінімум на 2-5 років. Хоча загадувати наперед із теперішніми темпами розвитку технологій — не дуже гарна ідея.