Як повідомили в Головному управлінні Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області, до 1 липня 2016 р., як і передбачено Податковим кодексом, підрозділи податків і зборів з фізичних осіб територіальних органів ДФС в області сформували і надіслали прикарпатцям 32 018 податкових повідомлень-рішень про нараховану суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Нарахування податку згідно з ними становить 11,8 млн. грн. Ці кошти мають надійти до місцевих бюджетів.
Крім того, податківці нагадують, що сплатити визначену суму податку на нерухоме майно громадяни зобов’язані протягом 60-ти днів від дати отримання такого документа на вказані в повідомленнях рахунки.
Також хочеться нагадати нашим читачам, що вони сплачуватимуть податок на нерухомість, якою володіли в 2015 р., за правилами оподаткування минулого року. Тобто йдеться про те, зокрема, що пільгова площа, з якої не потрібно буде цього року нічого платити, становить 120 кв. м для квартир, 240 кв. м — для будинків та 280 кв. м для змішаної житлової нерухомості. Саме такими були норми, визначені для 2015-го.
Після внесення змін до Податкового кодексу та встановлення місцевими органами влади ставок податку на 2016 р., норми пільгової площі було зменшено. Наразі, згідно зі статтею 265 ПКУ, об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості. Для всіх платників податку на нерухомість передбачено, що пільгова площа, з якої не потрібно сплачувати податок, становить: для квартири/квартир незалежно від їх кількості — 60 кв. м, для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — 120 кв. м, для змішаних типів об’єктів житлової нерухомості — 180 кв. м.
Однак ці норми діятимуть при сплаті податку вже за 2016 р., тобто повідомлення-рішення щодо податків за новими нормами надійдуть після 1 липня наступного року. Базою оподаткування буде «надлишкова» площа, котру вираховують як різницю між реальною площею та пільговою. Саму ставку податку визначають місцеві ради (сільські, селищні, міські ради залежно від місця розташування та типів об’єктів нерухомості) і вона може відрізнятись у різних населених пунктах, але не може перевищувати 3 відсотків мінімальної зарплати, встановленої на початок року, за який сплачується податок (у 2016-му це 1 378 грн.).
До прикладу, в Івано-Франківську ставка податку становитиме 0,5% мінімальної зарплати за квадратний метр, або 6,89 грн.