ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Як на Коломийщині працює центр реабілітації військових, який відкрила мати загиблого пілота Наталія Тарабалка. ФОТО

На Коломийщині запрацював центр для реабілітації військових "Тепло крилатої душі". Його відкрила мати загиблого пілота, Героя України Степана Тарабалки – Наталія. На облаштування центру жінка витратила гроші, які отримала із держбюджету після загибелі сина. Допомагали жінці місцеві жителі й благодійники. Про це Суспільному розповіла Наталія Тарабалка.


Центр відкрили у приміщенні колишнього медзакладу. Наразі в ньому працюють кваліфіковані лікарі-реабілітологи, психологи, масажисти, які допомагають військовослужбовцям відновитися під час війни.


"Ти мусиш далі жити і, можливо, своїм прикладом показати, щоб родини загиблих не замикалися в собі. Наші діти — герої. Вони віддали життя за те, щоб ми продовжували ті ідеї, які вони захищали", — каже Наталія Тарабалка.

Мати загиблого пілота Степана Тарабалки Наталія. Фото: Суспільне Івано-Франківськ


Остеохондроз, сколіоз, протрузії та грижі – основні захворювання у військових, з якими медики стикаються щодня у центрі. Травматолог-реабілітолог Віталій Надурак розповідає, що військовослужбовці, які звертаються по допомогу до закладу, здебільшого скаржаться на біль у спині.


"Зі спиною насправді проблем дуже багато, бо люди, які повертаються з передової, носять надважкі бронежилети, сплять у незручному положенні, все це дається взнаки", — пояснює Віталій Надурак.Травматолог-реабілітолог Віталій Надурак лікує військових. Фото: Суспільне Івано-Франківськ


Реабілітолог-масажист Петро Сахро каже, що в реабілітаційному центрі є спеціальне обладнання, зокрема багатофункціональний тренажер, який допомагає лікувати нашим бійцям спини.


"У різних позах вправи робляться з різними навантаженнями, залежно кому як треба, яку вагу поставити. Це зміцнює м’язову систему спини і загалом позитивно впливає на організм і самопочуття пацієнта", — говорить Петро Сахро.


"Такий центр потрібен військовим для того, щоб відновлюватися, бо сам собі цього не зробиш. Ти не зможеш так шию промасажувати, спину, виконати самостійно вправи без нагляду лікарів", — ділиться військовий Віталій.Фото: Суспільне Івано-Франківськ


У центрі реабілітації планують також обладнати кабінет аромотерапії, застосовувати методи арттерапії, облаштувати спортивні майданчики, а згодом відкрити стаціонар, каже Наталія Тарабалка.


Що відомо


Пілот Степан Тарабалка загинув у повітряному бою з російськими окупантами 13 березня 2022 року. Йому було 29 років, десять із них пілот провів у польотах. Спочатку у ЗМІ його називали "Привидом Києва". Однак 30 квітня Командування Повітряних сил ЗСУ на своїй Facebook-сторінці повідомило, що "Привид Києва" — збірний образ пілотів 40 бригади тактичної авіації Повітряних сил.


19 березня 2022 року Зеленський підписав указ про присвоєння звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” льотчику з Івано-Франківщини Степану Тарабалці.


Після смерті пілота його мати Наталія Тарабалка почала волонтерити. Гроші, які отримала від держави за загибель сина, жінка віддала на купівлю автомобіля для військових та почала працювати над створенням оздоровчого центру для українських бійців.


 Читайте також: Герой України Степан Тарабалка знищував окупантів у повітрі, аби захистити людей на земліТурнір з міні-футболу пам'яті Героя України Степана Тарабалки відбувся на Прикарпатті.


Мати Героя України, пілота з Коломийщини Степана Тарабалки після загибелі сина стала волонтеркою.


Президент вручив "Золоту Зірку" рідним Героя з Коломийщини Степана Тарабалки