ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Скільки грошової застави заплатять прикарпатці на місцевих виборах

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Втім, аби взяти в них участь, кандидати в депутати чи на голову громади, повинні заплатити грошову заставу. 

Громадянська мережа ОПОРА дізналася скільки грошей доведеться витратити прикарпатцям, які захочуть взяти учать у передвиборчих перегонах.

Сума виборчої застави різниться в залежності від кількості виборців у селі, селищі, місті, районі та області. Найбільше доведеться заплатити партіям за список до обласної ради – понад 230 тис грн,а кандидат на посаду очільника Івано-Франківська повинен орієнтовно заплатити понад 45 тис грн. Схема розрахунків залежить від мінімальної заробітної плати в Україні, яка тепер становить 5 тис грн.

Відповідно до частини 2 статті 255 Виборчого Кодексу України для розрахунку грошової застави враховується кількість виборців на території відповідної ради та розмір мінімальної заробітної плати станом на початок виборчого процесу.

Наприклад, у громадах з кількістю до 10 тисяч виборців, грошова застава сплачується в розрахунку на кожного окремого кандидата в депутати. В Івано-Франківській області є 32 такі громади і в кожній з них розмір виборчої застави має становити 20% від мінімальної заробітної плати для кандидатів у депутати – 1 тис грн.

У 30 громадах Прикарпаття, де є понад 10 тисяч виборців, та на виборах до шести районних та обласної ради – грошову заставу платитимуть за єдиний виборчий список партії, незалежно від того скільки кандидатів до нього буде включено. Це пов’язано з тим, що при системі пропорційного представництва висувати кандидатів може тільки партія.

Розмір грошової застави визначається за такою формулою: чотири мінімальні заробітні плати множимо на кожні 90 тисяч виборців. Наприклад , у Івано-Франківській громаді 201 797 виборців, тож застава за виборчий список орієнтовно буде 44 843 грн.

За такою ж формою визначатиметься розмір грошової застави для кандидатів на посаду міського голови, де кількість виборців складає більше 75 тисяч. Тобто кандидат на голову Івано-Франківської громади заплатить приблизно 44 843 грн застави.

П’ять тисяч гривень доведеться заплатити кандидатам на посаду голови села, селища чи міста з кількістю виборців до 75 тисяч.

Стаття 225 Виборчого кодексу визначає, що грошова застава вноситься після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної виборчої комісії для реєстрації.

«У липні 2020 року Верховна Рада України значно зменшила розмір грошової застави, який був прописаний раніше. Це дозволить уникнути дискримінаційного підходу до потенційних кандидатів на місцевих виборах», – вважає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

Дані про кількість виборців взято із сайту ЦВК.

 

 До теми: Серед керівництва 22 ТВК на Франківщині найбільше представників "Голосу", - ОПОРА

Оприлюднили склади Коломийських міської і районної територіальних виборчих комісій.

Читайте також: 7 головних питань про місцеві вибори-2020: як проголосувати та кого обираємо

Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.