Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП).
В результаті слідчих дій правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.
![](../../../../images/general/2022/11/25/20221125152217-3653.jpg)
Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.
![](../../../../images/general/2022/11/25/20221125152238-4325.jpg)
Представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Зокрема, вимагали від священників УПЦ заперечувати збройну агресію рф, розповідати про нібито утиски «московської церкви» тощо.
![](../../../../images/general/2022/11/25/20221125152300-3607.jpg)
Служба безпеки України знайшла і склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримати окупантів.
![](../../../../images/general/2022/11/25/20221125152319-3235.jpg)
Крім того, під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявлено фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка «героя росії», підписана міністром оборони рф за «захоплення Криму» у 2014 році.
![](../../../../images/general/2022/11/25/20221125152337-9699.jpg)
Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, тривають процесуальні дії.
![](../../../../images/general/2022/11/25/20221125152400-3801.jpg)
Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ Чернівецької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
![](../../../../images/general/2022/11/25/20221125152514-2268.jpg)
![](../../../../images/general/2022/11/25/20221125152453-6410.jpg)
![](../../../../images/general/2022/11/25/20221125152437-4596.jpg)