ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Не ліквідувати, а реорганізувати: депутати визначили долю фтизіопульмонологічного диспансеру

Сьогодні відбулася 58 позачергова сесія Коломийської міської ради. Депутати вирішували долю міських диспансерів, а також розглянули низку інших питань.

Звідки взяти кошти на інсулін?

Перше питання порядку денного депутати розглядали зі змінами: додали пункт про забезпечення інсуліном хворих на діабет. Справа в тому, що держава виділила 1 мільйон гривень на перший квартал 2020, але цими коштами Коломийська районна рада оплатила борги за попередній рік.

Бюджетний кодекс передбачає покриття всіх витрат на інсулін державою, але перший квартал уже не компенсують. Необхідна сума - 901 тисяча гривень. Оскільки бюджетний рік уже прийнято, такі кошти взяти нізвідки. Вихід знайшли через кошти на допомоги лікування.

До слова, не лише Коломийському, а й Калуському району бракує коштів на інсулін.

Що буде з тубдиспансером?

Колектив фтизіопульмонологічного диспансеру звернувся до влади з проханням реорганізувати заклад у КНП (комунальний некомерційний заклад). Медики запевняють: вони встигнуть оформити необхідні документи до 1 квітня. Це дозволило б зберегти медзаклад.

«Було озвучено декілька варіантів подальшого існування, - пояснює головний лікар Віктор Титик. - До квітня наша установа фінансуватиметься, як і раніше. Далі медичні установи починають фінансуватися НСЗУ, але лише ті, що пройшли процедуру перетворення. Оскільки рішення про передачу майна в область коломийських установ прийняли надто пізно, нас не встигають прийняти».

Окрім того, потрібен час на реформування й отримання ліцензії. Виходить, кілька місяців установа не фінансуватиметься.

«Якщо туберкульоз не лікувати, він прогресує. До того ж він передається повітряно-крапельним шляхом. Ми не шукаємо винних, лише просимо створити комісію по реорганізації та провести інвентаризацію майна», - звернулася до депутатів одна з працівниць тубдиспансеру.

Косів не прийме наших хворих, бо в них - закритий стаціонар, кажуть коломийські медики:

«Ми не просимо у вас грошей, лише дайте дозвіл стати КНП. Область забере нас як філію».

Подібну альтернативу озвучив виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Віталій Федорів, який спілкувався з депутатами на сесії телефоном:

«З квітня 2-3 місяці місту треба буде лише оплатити енергоносії. Прошу Віктора Титика забезпечити поступовий перехід до реформування вже з понеділка, зокрема попередити людей».

Віталій Федорів запевнив, що з усіма працівниками розрахуються належним чином, а також наголосив на терміновості питання щодо ліцензії. Зі свого боку   обіцяв усіляко сприяти, в тому числі попросити фінансової підтримки з обласного бюджету – 50 % від існуючих сьогодні видатків.

«Якщо ви це зробите, Косівський тубдиспансер за пів року попроситься до вас, бо сам він не виживе. Заклад потрібен охороні здоров’я, ми готові зробити кроки, щоб максимально зберегти колектив», - переконав в. о. голови області.

Щодо інших медичних закладів – онкодиспансер переведуть у Коломийську ЦРЛ, а міська інфекційна лікарня стане відділенням обласної в Коломиї. В приміщенні онкодиспансеру в майбутньому планують відкрити будинок-інтернат для перестарілих – Коломийський хоспіс, зареєстрований як КНП. Але станеться це не раніше 2021 року.

Таким чином, депутати проголосували за 8 з 9 питань порядку денного. До розгляду останнього питання – «Про внесення змін у структуру та чисельність апарату міської ради та її виконавчих органів» - не повернулися після перерви, проголосувавши за закриття сесії.

Юлія МАРЦІНОВСЬКА

До вашої уваги відеотрансляція сьогоднішнього засідання сесії.

До теми:  Міський голова розповів про долю коломийських диспансерів. ВІДЕО