На три дні Коломия перетворилася в гуцульську Мекку, - то гуцули з усіх боків Карпат, а також представники гуцульських осередків з різних куточків України та з-за кордону з'їхалися на 24-й Міжнародний гуцульський фестиваль.
Центром і вінцем усього дійства стало приміське село Королівка, де на стадіоні не вщухав людський гамір, навсібіч лунала музика й співи до пізньої ночі (хоч офіційно концертна програма завершувалася до десятої вечора).
Родзинкою фестивалю було встановлення
чергового рекорду з внесенням до Книги рекордів України - масове виконання танцю "гуцулка". Зі сцени танцюристам акомпонували коломийські музики під орудою
Миколи Ковцуняка, дует "Писанка" та інструменталісти-віртуози
Василь Гекер, Дмитро Павлюк. "Заправляв" музиками народний артист України
Іван Курилюк.
З танцюристів градом стікав піт через неймовірну спеку, однак рекордна температура повітря ніяк не вплинула на встановлення рекорду танцювального: рекорд у категорії "масові заходи й мистецтво" зафіксовано! 1200 осіб одночасно виконали найпопулярніший танець горян - "гуцулку".

Тим часом на стадіон продовжували прибувати делегації осередків гуцульських товариств та організацій не лише з українських областей, а також з Польщі, Румунії, Молдови, Литви, американського штату Флорида. На сцену запрошено обласне та місцеве керівництво, голів ОТГ, обласних депутатів, ветеранів АТО.

Два дні поспіль змагалися між собою в майстерності танцювальні колективи, хори, співаки різних жанрів, інструменталісти, читці, оркестри народної музики, а також кіно- та фотомитці. Загалом у фестивалі взяли участь понад 1800 виконавців, естрадні співаки, гумористи. Журі, яке очолив заслужений артист України
Микола Савчук, відтак оголосило свої вердикти, назвавши імена переможців.
Водночас публіку заманювали фольклорні подвір'я з Ковалівки, Мишина, Нижньовербізької та Печеніжинської ОТГ. Метали іскри зі скрипок і цимбалів спаські музики.

А завершення фестивалю буквально перевершило всілякі фантазії: під вечір до стадіону нескінченним потоком текли людські ріки, - очевидно, на виступ мега-популярного "Дзідзя". Нагадаємо, приїзд зіркового гостя став можливим за сприяння
БФ "Покуття", створеного з ініціативи народного депутата
Андрія Іванчука. Без перебільшення, - такого стовпотворіння Королівка не знала від часу свого заснування, включаючи татарські нашестя. Принаймні, таке резюме ходило поміж місцевими.
Урешті, всьому настає край, пізно вночі завершився й фестиваль. Беззмінні ведучі працівники відділу культури РДА
Наталя Тарновецька та
Микола Кавацюк дякували спонсорам, але не меншої подяки заслуговуюють і вони самі.
Коломийщина передає фестивальну естафету Яремчі.






АВТОР: Андрій МАЛАЩУК.
ФОТО: Андрій КАНЯ.
Читайте також: Вражаючі миті XXIV Міжнародного гуцульського фестивалю на Коломийщині. ФОТОРЕПОРТАЖ