На Коломийщині встановили рекорд України на наймасовіше виконання “Гуцулки”. ФОТО

У Королівці Коломийського району триває XXIV Міжнародний гуцульський фестиваль, який представляє автентичну культуру гуцулів, їхні традиції, побут та багато років підряд збирає представників цього талановитого етносу з усіх куточків світу.

Учора дійство розпочалося фестивальною ходою творчих колективів-учасників, представників влади області і депутатського корпусу усіх рівнів, духовенства та гостей заходу. Треба сказати, що на Прикарпаття цьогоріч приїхали хорові та танцювальні колективи з понад 10 областей України, а також Румунії, Польщі, Молдови, країн Прибалтики, Північної Америки.

Урочисте відкриття фестивалю ознаменувала запальна “Гуцулка”. Її виконали 1200 танцюристів 16-ти колективів Івано-Франківської області. За словами постановника “Гуцулки”, головного балетмейстера Національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю “Гуцулія”, народного артиста України Івана Курилюка, попередній рекорд виконання цього танцю встановлювали 350 учасників, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Новий рекорд зафіксували представники Книги рекордів України.

Благословили учасників фестивалю правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василій Івасюк та єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан.Відтак мистецько-конкурсну програму заходу продовжили виступи аматорських колективів. Крім того, на стадіоні “Колос” села Королівка, де розгорнулося основне фестивальне дійство, відкрито містечко майстрів народної творчості та фольклорно-музичне подвір’я “Коломийщина гуцульська”. Завершиться фестиваль сьогодні, 13 серпня, гала-концертом за участю його переможців і гостей та зірок української естради.

Додамо, що естафета гуцульських фестивалів розпочалась у жовтні 1990 року в селі Верхній Ясенів Верховинського району. У 2016 році Міжнародний гуцульський фестиваль проходив у Рахові на Закарпатті. У 2017 році фестиваль знову на Івано-Франківщині. Наша область проводитиме дійство впродовж двох років. Наступний фестиваль відбудеться на Яремчанщини.

Нагадаємо, сьогодні ввечері під час Гуцульського фестивалю за сприяння БФ “Покуття” виступить “DZIDZIO”.