ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Хто виграв "Кубок Покуття" у Коломиї: фоторепортаж з нагородження

Кубок "Покуття" – турнір між збірними командами шкіл Коломиї й Коломийської ОТГ серед дітей, не старших 2004 року народження. Цього року за перемогу боролися 12 команд: 9 коломийських, а також команди з Саджавки, Іванівців і Товмачика.

Турнір проводять четвертий рік поспіль. Раніше він проходив у форматі міні-футболу з кількістю гравців 4 + 1. У зв’язку з розширенням формату, цього року було вже 7 польових гравців, воротар і заміни. Збільшили й тривалість таймів – два по 15 хвилин.

 

- У середньому команді треба хоча б 12 боєздатних футболістів віком до 12 років. Виявляється, в школах це - дуже велика проблема, - коментує засновник кубка «Покуття» Олександр Тарасюк.

Турнір тривав 3 дні, з яких перший і другий дні – це відбіркові групові етапи. 12 команд розвели в 4 групи по 3 команди, з них дві переходили в наступний етап. Турніри проводили на стадіоні ліцею №1 імені Василя Стефаника, нагородження ж відбулося на стадіоні "Юність".

За традицією, нагороджують 4 кращі команди, які безпосередньо пройшли до фіналу. Четверта команда отримує так званий "Кубок надії".

 А ще нагородили кращого гравця, бомбардира (за кількістю забитих м’ячів) і воротаря. Завжди є сумнів, хто з двох кращих футболістів переможе в номінації "Кращий гравець". "Надія Покуття" - нагорода для того, хто посяде друге місце.

Дольову участь у формуванні призового фонду турніру взяв на себе народний депутат Андрій Іванчук.

- Діти люблять наш турнір, бо він - як турнір професійного рівня: має свої необхідні атрибути, дотримується регламенту, арбітри роздають картки – можна навіть вилучення отримати, - розповідає засновник. - Думаю, що турнір вдався. Погода змушувала нас переносити третій ігровий день кілька разів, але від того спортивний азарт,  «трагедія» тих, хто програв у фіналі, та радість переможців - не змінилися. Приємно, що пройшли ті команди, які ми й очікували у фіналі. Фінал вийшов окрасою турніру: думаю, такі м’ячі на рівні чемпіонату України потрібно забивати.

У фіналі зустрілися команди Коломийського ліцею №1 ім. В. Стефаника та гуманітарного ліцею ім. М. Грушевського. З рахунком 3:0 перемогли футболісти ліцею № 1.

- Ми доклали чимало зусиль і дуже раді, що перемогли, - поділився враженнями Вадим Костюк, капітан команди-переможниці, а також найкращий гравець року. -  Хочу побажати командам, які не перемогли, продовжувати тренуватись і ставати ще сильнішими.

 

4 команди-переможниці отримали кубки, медалі, грамоти та справжню спортивну форму від БФ «Покуття». А чотири номінанти – рюкзаки.

 

- На жаль, в Україні держава не може підтримувати всі види спорту на різних рівнях, тому дуже важливо, що допомагають організовувати такі змагання благодійники, - додав представник благодійного фонду "Покуття" Юрій Овчаренко. - Я в минулому - спортсмен і добре знаю, як це - відчувати дух змагання та перемоги. Впевнений, що для цих молодих спортсменів такі подарунки будуть гарним стимулом для подальших досягнень у спорті.

Редакція "ДК" щиро вітає переможців і бажає всім учасникам нових досягнень!

 

АВТОР: Юлія МАРЦІНОВСЬКА