ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

5 років тому у Коломиї урочисто відкрили фонтан - подарунок фонду "Покуття" Андрія Іванчука. ФОТО, ВІДЕО

2016 року Коломия на День міста отримала  подарунок від благодійного фонду “Покуття” - світло-музичний фонтан, який збудували з ініціативи та фінансування фонду. Фонтан став окрасою міста й улюбленим місцем для відпочинку.

Пригадуємо, як все починалося.

Влітку 2015 року фонд «Покуття» з ініціативи засновника Андрія Іванчука звернувся до міської влади з проханням дозволити відновити зруйнований фонтан задля  збільшення туристичної привабливості міста та створення місця для відпочинку коломиян. Саме за фінансування фонду побудували «Водограй любові». Кошти з міського чи державного бюджету не залучали.

На відео - урочисте відкриття фонтана у Коломиї, 19 серпня 2016 р.

Старий фонтан неподалік Універмагу не підлягав реконструкції. Більше того - був аварійним, тому площу розчистили.

Тоді фонд «Покуття» оголосив конкурс на розроблення проєктної пропозиції з будівництва фонтана. Надійшло близько десяти заявок. Рада фонду розглянула всі надіслані проєкти, враховуючи пропозиції громадськості, та винесла їх на громадське обговорення. Врешті-решт, перемогла київська фірма, що спеціалізується на проєктуванні та будівництві фонтанів: їхній проєкт виявився найбільш технічно доцільним.

Після підготовчих робіт встановили сучасне та надійне обладнання, придбане у Греції та Італії. Водограй відповідає європейським нормам, обладнаний світлодинамічною підсвіткою та музичним супроводом. В оздобленні використали граніт. Довкола фонтана вмонтували елементи коломийської архітектури – зображення Музею писанки, ратуші, Катедрального собору Преображення Христового УГКЦ, Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Кобринського.

«Це - наш дарунок коломиянам до 775-річчя рідного міста», - зазначив тоді засновник фонду, народний депутат України Андрій Іванчук.

Будівництво тривало два місяці – 60 днів. Назву водограй отримав невипадково:

«На знак любові до Коломиї, рідної землі, своїх ближніх – кожен нехай обере свій варіант», - наголошував Андрій Іванчук.

Серед музичних композицій – «Завітайте до нас в Коломию», «Гуцульська фантазія» Попадюка, аркан, «Гуцулка Ксеня», «Ой, ти любко моя з Коломиї», «Всюди буйно квітне черемшина», а також мелодії Вівальді та звуки саксофону. Мелодії, які тепер лунають біля фонтана, обирали всім містом: свої пропозиції коломияни надсилали на електронну скриньку фонду.

Після встановлення фонтана фонд "Покуття" завершив благоустрій території довкола. Зокрема, встановили нові відпочинкові лавочки, гранітну бруківку та провели безкоштовний Wi-Fi.

На кращий ескіз лавок біля світло-музичного фонтана  також був оголошений конкурс. Переможці отримали подарунки, а найкращий проєкт втілили у життя.

Ковані лавки виготовили з використанням символіки Коломиї.

Щороку перед Великоднем з нагоди запуску фонтана після зимової перерви благодійний фонд "Покуття" на своїй сторінці у Facebook оголошує дитячий фотоконкурс. Основна умова – надіслати фото біля «Водограю любові». Переможців визначають «вподобайками» самі коломияни у соціальній мережі.

Перший фотоконкурс зібрав майже сотню учасників, та з кожним роком учасників більшає. Щороку переможців нагороджують цінними призами.