На Прикарпатті зареєстрували випадок захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт

В Івано-Франківську зареєстрували випадок захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт.
Про це повідомляє “Івано-Франківський обласний лабораторний центр”.
Фахівцями проведено епідеміологічне розслідування в результаті якого встановлено, що хворий перебував на території Чеської Республіки, де відвідував ліс і  отримав укус кліща, перші симптоми захворювання з’явились через 2 тижні.
Діагноз підтверджений лабораторно.
Станом на сьогодні хворий перебуває на стаціонарному лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні, з діагнозом «Кліщовий вірусний енцефаліт, менінгеальна форма середньої важкості».
Довідково: Кліщовий вірусний енцефаліт (кліщовий весняно-літній енцефаліт) – природно-вогнищева трансмісивна гостра вірусна інфекція з переважним ураженням центральної нервової системи, яка відзначається поліморфізмом клінічних проявів і важкістю перебігу (від легких до важких прогредієнтних форм).
 
Людина заражається вірусом кліщового енцефаліту внаслідок укусу інфікованими кліщами, в процесі знімання кліща, розчавлення його або при розчухуванні місця укусу,  а також при вживанні інфікованого сирого  молока та продуктів виготовлених з нього. Хвора людина не має епідеміологічного значення в поширені кліщового вірусного енцефаліту. 
 
Раннє звернення за спеціалізованою медичною допомогою та своєчасно розпочате лікування забезпечує повне одужання.