На Прикарпатті внаслідок сильних дощів підтопило 42 будинки, 5 гектарів сільгоспугідь і 34 колодязі

6 червня приблизно о 18.30 год. в гірській місцевості Івано-Франківської області пройшли опади у вигляді дощу, місцями сильного.

Внаслідок засмічення місцевих потічків та водопропускних каналів у Делятині Надвірнянського району відбувся вихід води за межі русел, водами яких було підтоплено присадибні ділянки з 42 приватними житловими будинками (вул. Лесі Українки – 16, вул. 16 Липня – 11, вул. Луги – 8, вул. Ковпака – 7), орієнтовно 5,2 га сільськогосподарських угідь та 34 приватні колодязі, а також частково вода вийшла на проїжджу частину дороги Івано-Франківськ – Яремче по вул. 16 Липня.

Про це повідомили в управлінні ЦЗ Івано-Франківської ОДА, пише Дзеркало Коломиї.

На місці підтоплення працівниками пожежно-рятувальної служби Надвірнянського та Яремчанського гарнізонів УДСНС в області вжито заходи щодо розчищення русел місцевих потічків та створення умов для відведення води з житлових будинків.

Станом на 20.30 год. рівень води самостійно зійшов з автомобільної дороги, о 20.50 год. підрозділами пожежно-рятувальної служби завершено роботи по розбиранню завалу гілок дерев на місцевих потічках, рівень води ввійшов у свої русла. Станом на 23.30 год. пожежно-рятувальними підрозділами відведено воду від житлових будинків, з 6 підвальних приміщень житлових будинків відкачано близько 300 м/куб. води.

До ліквідації наслідків підтоплення було залучено 39 осіб та 7 од. техніки (з них 5 пожежних автоцистерн), 5 переносних мотопомп УДСНС в області.

На сьогодні, 7 червня, заплановано засідання комісії ТЕБ та НС Надвірнянського району щодо визначення матеріальних збитків та надання допомоги місцевому населенню.

На місці надзвичайної події працювала МОГ У ДСНС в області.