7 травня в Івано-Франківську відбулася нарада, присвячена обговоренню питання відновлення катедрального Успенського собору ХІІ століття у Крилосі Галицького району.
У зібранні взяли участь засновники "Благодійної організації "Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського Собору" – голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин та інші, пише Дзеркало Коломиї з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.
Присутні заслухали інформацію Михайла Довбенка про стан організації роботи фонду. Зазначалося, що уже розроблено статут та сайт благодійного фонду, створено робочу групу з обґрунтування концепції реставрації собору, яку представить ДП "Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут "Укрзахідпроектреставрація" (Львів).
Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин повідомив, що до складу засновників благодійного фонду входить також і глава УГКЦ Блаженніший Патріарх Святослав та наголосив, що Церква дає своє благословення для такої справи.
Присутні обмінялися конструктивними думками щодо ситуації навколо відновлення Успенського собору. Особливо наголошувалося на першочерговості дій, зокрема, інформаційно-просвітницької та промоційної кампаній задля широкого залучення громадськості як нашої держави, так і зарубіжжя.
Олег Гончарук зазначив, що в питаннях духовного відновлення Прикарпаття маємо підтримку Президента України Петра Порошенка та наголосив, що потрібно все зробити для "відбудови і створення духовної Мекки".
Присутні обговорили та погодили першочергові кроки, заходи та відповідальних осіб за їх проведення. Зокрема, найближчим часом буде зареєстровано статут "Благодійної організації "Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського Собору", створено оргкомітет, який очолить Зіновій Шкутяк.
Довідково: Залишки священного фундаменту собору, який 1157 року збудував галицький князь Ярослав Осмомисл, знаходяться у Крилосі на території Національного заповідника "Давній Галич". Розміри храму 32,5х37,5 м, що лише на півтора метра за довжиною та шириною менше від найбільшого київського храму Св. Софії. З питань відбудови собору проведено дві науково-практичні конференції, два круглих столи, а також семінар-практикум "Успенський собор Галича".